Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jan Galarowicz-Zaburzony obraz siebie rodzi zło

Na czym oparta jest teza, że tym, co często jest źródłem zła bądź mu sprzyja, jest niewłaściwie uformowane lub zakłócone przeżywanie przez człowieka własnej wartości? Dowodzą tego przede wszystkim analizy psychologiczne osobowości wielkich zbrodniarzy i wielokrotnych morderców.Okazuje się, że

u źródła ich niskiego poczucia wartości lub jego wyolbrzymienia tkwi stosowana wobec nich przemoc, poniżanie ich, ośmieszanie itp. A to zaburzone przeżywanie siebie przejawia się w ich dążeniu do władzy, wykorzystywaniu jej do mszczenia się na przeciwnikach, prześladowaniu i mordowaniu wrogów itd.

Do takiego samego wniosku prowadzi namysł nad relacjami między ludźmi, którzy wcale nie są zbrodniarzami i mordercami, i nad złem, które pojawia się między nimi, m.in. nad chciwością, zazdrością, zawiścią i resentymentem, nad podejrzliwością i oszczerstwem, nad uzależnianiem od siebie innych osób i postawą zgody na zniewalanie się, a przede wszystkim nad agresją i nienawiścią, pogardą i przemocą.

A czy hejterzy dobrze sobie radzą z poczuciem własnej wartości?

Jan Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.