Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jakubiak: Świętowanie chanuki w Sejmie to przegięcie

Poseł Kukiz ’15 Marek Jakubiak wyraził opinię, że ostentacyjne celebracje religii judaistycznej nie powinny mieć miejsca w polskim parlamencie, którego rolą jest praca nad stanowieniem prawa.
„Uważam, że takie ostentacyjne wprowadzanie do polskiego parlamentu takich świadectw chanuki, czy innych wyznań - jest przegięciem” - powiedział na antenie TVP Info Marek Jakubiak.

Zdaniem posła Kukiz ’15 - „Sejm nie powinien być od takich rzeczy”.

„Kiedyś ktoś na to grzecznościowo pozwolił i to jest takim prawem kaduka do dnia dzisiejszego tolerowane” - mówił Marek Jakubiak.

„Dziś ta menora ma być ponownie zapalana, ma być z tego event zrobiony itd. Uważam, że parlament nie jest od takich rzeczy. Parlament jest od stanowienia prawa” - spuentował Jakubiak.

za:www.fronda.pl


***

Polska klasa polityczna potępiła wtorkowe działania G. Brauna uderzające w judaizm. Nikomu nie przeszkadzają jednak ataki na kościoły i katolików

Poseł Grzegorz Braun, zakłócając religijną uroczystość w Sejmie, przekroczył wszelkie granice. Incydent oburzył całą scenę polityczną. W przeszłości jednak ataki na Kościół i katolików nie budziły takich emocji po liberalno-lewicowej stronie.

Oświadczenie w sprawie incydentu z udziałem posła Grzegorza Brauna wydał ks. kard. Grzegorz Ryś, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Dialogu z Judaizmem.

    „W związku z wydarzeniem w Sejmie, którego dopuścił się pan poseł Grzegorz Braun, gasząc świece chanukowe i oświadczając, że nie jest mu wstyd za to, co zrobił, oświadczam, że jest mi wstyd i przepraszam całą społeczność Żydów w Polsce” – wskazał ks. kard. Grzegorz Ryś.

Konfederacja zdecydowała o zawieszeniu posła Grzegorza Brauna w prawach członka klubu parlamentarnego. Polityk otrzymał też zakaz wystąpień z mównicy sejmowej.

Lewica postuluje pozbawienie Konfederacji funkcji wicemarszałka Sejmu, którą zajmuje Krzysztof Bosak. Nie wykluczył tego marszałek Sejmu, Szymon Hołownia.

    – Jeżeli Konfederacja uzna, że pan Braun będzie miał miejsce w jej szeregach, to nie powinno być miejsca dla przedstawiciela Konfederacji z panem Braunem na pokładzie w prezydium Sejmu – mówił Szymon Hołownia.

Wszystkie siły polityczne w Sejmie jednogłośnie potępiły haniebny czyn wymierzony w żydów.

Tak jednoznacznych reakcji, nie było gdy atakowano chrześcijan – zauważył Tomasz Stańko, uczestnik obrony kościołów w Lublinie.

    – Zakłócanie Mszy świętych, niszczenie pomników, figur świętych, także takiej reakcji wtedy nie było. Trzeba zaznaczyć, że Polska jest krajem chrześcijańskim – powiedział Tomasz Stańko.

Marszałkowi Sejm, który kiedyś nazywał się chrześcijańskim dziennikarzem, nie przeszkadzało profanowanie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej przez środowiska LGBT.

    „Sąd w Płocku uniewinnił dziś trzy osoby oskarżone o zniewagę uczuć religijnych poprzez rozklejanie wizerunku >>Tęczowej Matki Boskiej<<. W Polsce 2050 opowiadamy się za tym, aby obraza uczuć religijnych nie była ścigana z oskarżenia publicznego i aby nie groziła za nią kara więzienia” – napisał Szymon Hołownia w marcu 2021 roku.

Czynem Grzegorza Brauna oburzyła się Lewica, która podżegała do atakowania katolików i niszczenia kościołów. Liderka proaborcyjnego ruchu Marta Lempart krzyczała na protestach: „Dym w kościołach”.

 Tak zwany czarny protest wtargnął m.in. do poznańskiej katedry.

W październiku 2020 roku poseł Joanna Scheuring-Wielgus zakłóciła Mszę świętą w kościele pod wezwaniem świętego Jakuba w Toruniu. Sprawa trafiła do sądu. Polityk ostatecznie została uniewinniona, a w nowym rządzie będzie wiceministrem kultury.

Minister Dariusz Wieczorek z Lewicy przekonywał, że nie można porównywać czynów posłów Joanny Scheuring-Wielgus oraz Grzegorza Brauna.

    – To są dwie różne sprawy. Jeśli chodzi o tamte wydarzenie, to nie było żadnego zakłócania. Tam nie było ani gaśnicy, ani żadnych krzyków – mówił minister Dariusz Wieczorek.

Ataki na Kościół, szczególnie te werbalne, trwają do dziś – zaakcentowała poseł Anna Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości.

    – Ciągle jest atakowany przez ludzi, którzy ciągle mówią o tolerancji, o wspólnocie, ale tylko mówią, bo robią dokładnie odwrotnie – powiedziała poseł Anna Kwiecień.

Polityczny manifest, jak powinni być traktowani katolicy w Polsce, przedstawił w 2021 roku Sławomir Nitras, który został ministrem sportu.

    – Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeśli nie, to znów podniesiecie głowę – przekonywał Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki w rządzie Donalda Tuska.

Środowiska liberalno-lewicowe mają jeden cel – wskazał Marcin Osowski, z Młodzieży Wszechpolskiej.

    – Tutaj chodzi o walkę z fundamentami i walkę z chrześcijaństwem. To działa tylko i wyłącznie w jedną stronę – podsumował Marcin Osowski.

Sejmowa większość oburzyła się czynem posła Grzegorza Brauna. Nie chce jednak procedować obywatelskiego projektu ustaw w obronie chrześcijan, pod którym podpisało się 400 tysięcy osób.

za:www.radiomaryja.pl

***

Obraza uczuć religijnych! No… chyba, że chodzi o katolików. Prezes Ordo Iuris punktuje hipokryzję liberalnej lewicy

„Scheuring-Wielgus jest chwalona za zakłócanie Mszy. Nergal wciąż nie jest skazany za znieważanie obrazu NMP. Aktywiści LGBT drwią z ikony jasnogórskiej. To i poseł (Grzegorz Braun – red.) nie poniesie kary za wybryk wobec chanukowych świec”, podkreśla w mediach społecznościowych prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.

We wtorek po południu na głównym korytarzu w Sejmie odbywały się uroczystości z okazji Chanuki – żydowskiego święta trwającego osiem dni. Upamiętnia ono ponowne poświęcenie Świątyni Jerozolimskiej w roku 165 p.n.e. Z Chanuką związany jest rytuał zapalania świateł, świec lub lampek oliwnych, umieszczonych na specjalnym chanukowym świeczniku.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun przy użyciu gaśnicy zgasił zapalone w korytarzu sejmowym świece chanukowe.

Sprawa wywołała oburzenie. Braun natychmiast został ukarany przez Prezydium Sejmu odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. Ponadto do prokuratury zostało skierowane zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Szefa Kancelarii Sejmu.

„Uroczystość została zakłócona przez posła Grzegorza Brauna, który przy pomocy gaśnicy proszkowej zgasił świece Chanukowe, a następnie skierował strumień środka gaśniczego w kierunku uczestniczącej w uroczystości osoby fizycznej o ustalonej tożsamości, próbującej zapobiec temu czynowi”, napisano w zawiadomieniu podpisanym przez Szefa Kancelarii Sejmu Jacka Cichockiego.

„Jednocześnie informuję, że powyższe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu wizyjnego Straży Marszałkowskiej. Na żądanie Prokuratury Straż Marszałkowska udostępni zapis z monitoringu”, czytamy w zawiadomieniu.

Sprawę skomentował prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, który przypomniał, że kiedy miały niedawno miejsce podobne akcje, tyle że dotyczące katolików, to ludzie, którzy teraz chcą jak najsurowszych kar dla Grzegorza Brauna bronili z całą mocą tych, którzy atakowali katolików, katolickie symbole i przerywali katolickie uroczystości religijne.

Kwaśniewski przywołuje m. in. wpis obecnego marszałka Sejmu Szymona Hołowni z 2021 roku. „Sąd w Płocku uniewinnił trzy osoby oskarżone o zniewagę uczuć religijnych poprzez rozklejanie wizerunku Tęczowej Matki Boskiej. W Polsce 2050 opowiadamy się za tym, aby obraza uczuć religijnych nie była ścigana z oskarżenia publicznego i aby nie groziła za nią kara więzienia”, napisał były publicysta „Tygodnika Powszechnego”.

Warto przypomnieć również wpis Krzysztofa Śmiszka – homoseksualnego polityka Lewicy – który wówczas odpowiedział Hołowni: „A z oskarżenia prywatnego i np. grzywna już tak? Pytam tylko dla pewności, że jesteście za całkowitą depenalizacją średniowiecznych (i to dosłownie) takich czynów”.

We wtorek obaj politycy prześcigali się w krytykowaniu Grzegorza Brauna i domagali się jego ukarania.

Podobną hipokryzją wykazał się nowy minister Sprawiedliwości Adam Bodnar, który w przeszłości bronił przerwania Mszy Świętej przez poseł Scheuring-Wielgus. Na Twitterze wyliczył on paragrafy, z których powinien być ścigany… Grzegorz Braun za… obrazę uczuć religijnych.

za:pch24.pl


***

Bąkiewicz: Gdzie byliście, gdy atakowano kościoły?

Nie milkną echa wczorajszego czynu posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który na korytarzu sejmowym zgasił judaistyczne chanukowe świece przy pomocy gaśnicy. Do sprawy odniósł się zaangażowany w obronę polskich kościołów przed agresywnymi na nie atakami z czasu proaborcyjnych czarnych protestów - Robert Bąkiewicz.

„Gdzie byli ci , którzy oburzają się (to nie wymaga komentarza) na występek Brauna, gdy atakowano kościoły, zakłócano nabożeństwa i profanowano świętości?” – dopytuje w swym wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych Bąkiewicz.

Zdaniem wieloletniego organizatora Marszu Niepodległości „to oburzenie w perspektywie tamtego milczenia jest po prostu przejawem nienawiści wobec wszystkiego co polskie i katolickie”.

„Podwójne standardy i podwójna moralność” – stwierdził były kandydat Suwerennej Polski w ostatnich wyborach parlamentarnych.

„Gdy katolik broni kościoła, który jest profanowany, nazywany jest złoczyńcą a gdy żyd broni chanuki – bohaterem” – skonkludował Robert Bąkiewicz.

za:www.fronda.pl

***

Dr Michał Marek: Prowokacja Brauna służy rosyjskiej dezinformacji

Zdaniem analityka Fundacji Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji dr. Michała Marka, wczorajsze zgaszenie świec chanukowych w Sejmie przez posła Grzegorza Brauna posłużyło rosyjskim mediom do „odświeżenia narracji o polskim antysemityzmie”.

„Prowokacja uderzająca w wizerunek Polski przeprowadzona przez Grzegorza Brauna aktywnie komentowana jest przez media o zasięgu globalnym” – napisał w mediach społecznościowych dr Marek.

Jak skonstatował analityk „działanie posłużyło G. Braunowi do odświeżenia narracji o "polskim antysemityzmie"/ "głęboko zakorzenionym w Polakach antysemityzmie", co wpisuje się w kontekst przekazów, które w stosunku do Polski popularyzuje m. in. Moskwa”.

Zdaniem Michała Marka rosyjskie media, zarówno klasyczne, jak i społecznościowe, po wyczynie Brauna „infekują infosferę państw zachodnich oraz takich jak Izrael radykalnymi przekazami o "antysemickiej Polsce".

„Możemy przypuszczać, że Moskwa dołoży starań, aby nagłośnić czyn G. Brauna na Zachodzie i w Izraelu...” – diagnozuje dr Michał Marek.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.