Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Duże poruszenie marszowe w Polsce. Społeczeństwo mówi „nie” wobec antyrodzinnych działań rządu

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł m.in. ulicami Warszawy, Krakowa, Gdańska i Katowic. Lista miast była długa... W tym roku pochody były zdecydowanym głosem sprzeciwu wobec prób wprowadzenia aborcyjnego prawa, demoralizacji, dekonstrukcji oświaty, dechrystianizacji Polski i ataków na tożsamość małżeństwa.

Od początku kwietnia przeszły ulicami ponad 50 miast.

Projekt ustaw uderzających w małżeństwo i rodzinę oraz tworzących system genderowej cenzury, który odbierze Polakom prawo do krytyki postulatów lobby LGBT; aborcyjne projekty, które zabójstwo dzieci chcą nazywać prawem, tabletki wczesnoporonne dla nastolatków w oznaczonych aptekach. To wystarczająco dużo powodów, by wyrazić swój sprzeciw wobec cywilizacji śmierci.

Marsze w obronie tych wartości ruszyły z początkiem kwietnia, począwszy od Marszu w Obronie Dzieci i Narodowego Marszu Życia w Warszawie oraz Marszu dla Życia w Szczecinie, które odbyły się w związku z głosowaniami nad projektami aborcyjnymi. Następnie rozprzestrzeniły się na całą Polskę: przeszły już m.in. przez Łódź, Częstochowę, Bydgoszcz i Koszalin, ale także i przez mniejsze miasta jak np. Brodnicę, Żary czy Rabkę Zdrój. W sumie pochody w obronie cywilizacji życia odbyły się w 50 miastach.

Widzimy bardzo duże „poruszenie marszowe” – mówi Marcin Perłowski, dyrektor Centrum Życia i Rodziny, które koordynuje i wspomaga lokalnych organizatorów Marszów. Zgłaszały się do nas miasta, w których jeszcze Marszów nie było albo takie, w których Marsze nie odbywały się od kilku lat. To znak, że społeczeństwo nie zgadza się na polityczne posunięcia zagrażające życiu nienarodzonych i tożsamości rodziny – dodaje.

16 czerwca ulicami Warszawy i 15 innych polskich miast (m.in. Krakowa, Gdańska, Katowic) przeszedł Marsza dla Życia i Rodziny: „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie organizowane było przez dwie instytucje: Centrum Życia i Rodziny oraz Instytut Ordo Iuris.

    „Wierzymy, że ciężka praca naszych współpracowników i wolontariuszy przyniesie wspaniały rezultat, a tegoroczny stołeczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie znakiem dla rządzących, jak bardzo cenimy życie dzieci nienarodzonych oraz nasze przywiązanie do normalnej rodziny z mamą, tatą i ich dziećmi, które mają prawo wychowywać zgodnie z własnymi przekonaniami” – pisali w zaproszeniu organizatorzy.

W tym roku do Marszu dla Życia i Rodziny przyłączyło się wiele stowarzyszeń, ruchów, fundacji i wspólnot z całego kraju. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

W dzień kulminacji Marszów dla Życia i Rodziny – w niedzielę 16 czerwca – we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odczytany list Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia. Biskupi przypominają w nim, że „nikt więc, w imię osobistej wolności, nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka” oraz że „wielkie znaczenie dla poczynającego się życia ma kochająca się rodzina, zbudowana na trwałym małżeństwie rodziców”.

Warszawski Marsz rozpoczął się na Placu Trzech Krzyży o godzinie 12.30. Poprzedziła go Msza św. odprawiona w pobliskim Kościele św. Aleksandra o godzinie 11.30.

    „Spotkajmy się tego dnia, aby dać świadectwo masowego przywiązania Polaków do podstawowych wartości cywilizacji chrześcijańskiej” – zapraszali organizatorzy. „Ponadto w Warszawie w sposób szczególny będziemy sprzeciwiać się antychrześcijańskim zarządzeniom prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Nie ma naszej zgody na powrót do najmroczniejszych czasów w historii Polski, gdy nakazywano zdejmowanie krzyży ze ścian!” – dodali.

Podczas warszawskiego Marszu wybrzmiał dzwon „Głos Nienarodzonych”, który budził sumienia parlamentarzystów podczas naszej pikiety zorganizowanej przed Sejmem 11 kwietnia. W takcie Marszu została przeprowadzona kwesta na rzecz remontu Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Konstancina.

za:opoka.org.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.