Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandaliczne znieważanie św. Jana Pawła II przez internautów

Na portalu społecznościowym Facebook powstało kontrowersyjne konto pod nazwą „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Wydarzenie ma zrzeszać osoby, które będą prześcigały się w obrażaniu papieża św. Jana Pawła II.

Jak do tej pory chęć wzięcia udziału w tzw. mistrzostwach zgłosiło prawie 4 tys. osób. Czas i datę wydarzenia ustalono na 2. kwietnia na godz. 21.37 – co jest odwołaniem do dnia i godziny śmierci papieża.

Na Facebook’owym profilu można znaleźć m.in. wiele obraźliwych obrazków z wizerunkiem św. Jana Pawła II – jego karykatury czy też rymowanki szkalujące Ojca Świętego.

Sprawa nie pozostała bez echa. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył dziś doniesienie w tej sprawie do Prokuratora Generalnego – mówi Ryszard Nowak, przewodniczący Stowarzyszenia.

– Złożyliśmy dziś donos do Prokuratora Generalnego – oczywiście drogą mailową, ponieważ sprawa jest pilna – ws. znieważenia papieża św. Jana Pawła II. Niedopuszczalne jest, by młodzież organizowała konkursy polegające na wymyślaniu najbardziej szkalującej grafiki nt. Ojca Świętego. Na szczęście nasz papież, Jan Paweł II jest święty i chroni go kodeks karny, ponieważ jest przedmiotem czci religijnej. Osobom, które znieważają Jana Pawła II grozi do 2 lat więzienia – oznajmił Ryszard Nowak.

Patronat nad wydarzeniem objęła grupa o nazwie Rajdownicy Gimpera 3.0. Nazwa sugeruje, że jest to zbiorowisko osób zrzeszonych wokół popularnego youtubera Gimpera, które zajmują się atakowaniem stron, osób i wydarzeń na Facebooku.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/skandaliczne-zniewazanie-sw-jana-pawla-ii-internautow/

***


Tajemnica cenzury Facebooka wyjaśniona? Szefowa polskiego FB na marszach KOD

Czemu Facebook cenzuruje treści i blokuje profile związane z organizacjami nacjonalistycznymi lub patriotycznymi, a jednocześnie przymyka oko na skandaliczne ekscesy lewaków i antyklerykałów? Cezary Gmyz ujawnił na Twitterze, że szefowa polskiego Facebooka aktywnie uczestniczy... w marszach KOD.

Na Facebooku tolerowane są obraźliwe profile w rodzaju "Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”, a jednocześnie problemy mają osoby lub organizacje promujące tematykę narodową, pro-life i katolicką. Dlaczego tak się dzieje? Kto wie, czy kluczem nie jest tu osoba szefowej polskiego Facebooka.

Sylwia de Weydenthal od kwietnia 2014 r. pełni w Facebooka funkcję Client Partner CEE, czyli partnera na Europę Środkowo-Wschodnią. Wcześniej de Weydenthal pracowała w innych zagranicznych korporacjach, m.in. w Danone Waters Żywiec Zdrój S.A., Grupie Żywiec Heineken, Coca-Cola Company i Saatchi&Saatchi.

za:niezalezna.pl/87310-tajemnica-cenzury-facebooka-wyjasniona-szefowa-polskiego-fb-na-marszach-kod

Copyright © 2017. All Rights Reserved.