Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sowieciarze szkolniSławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, w 1998 r.: „ZNP nie chce gimnazjum… jak zareaguje społeczność wiejska, która własnymi siłami budowała u siebie podstawówkę, gdy zostanie ona zamieniona na gimnazjum?”.

Broniarz dziś: „Wara wam wszystkim od gimnazjum”.

Broniarz przebił, gdy chodzi o poglądy, nawet dawnego ultrakatolika Niesiołowskiego, dziś u boku proaborcyjnych feministek. Podczas dzisiejszych protestów organizacji Broniarza, który ostatnio pojawił się na trybunie KOD u, będziemy mieli w mediach komedię „Nauczyciele protestują”. Otóż nie nauczyciele, a organizacja rządzona przez komunistyczny beton, przybudówkę SLD. „Przyjedź na pikietę po lekcjach!” – zaapelowało pismo ZNP „Głos Nauczycielski”, którego naczelnym jest Jakub Rzekanowski, b. dziennikarz „Trybuny”. Jeszcze w latach 90. był on zwolennikiem tezy, że „bez Rosji radzieckiej nie byłoby […] rozwoju kultury i nauki”. Banda z sowieckiego nadania czuje się fatalnie, gdy słyszy, że ma uczyć o Żołnierzach Wyklętych. Ale przymusu nie ma. Mogą działacze ZNP załatwić sobie u Putina jakąś fuchę w rosyjskim szkolnictwie. Bariery językowej ani mentalnej nie będzie.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl/87323-sowieciarze-szkolni

Copyright © 2017. All Rights Reserved.