Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prowokacja z kukłą prezesa PiS przed toruńskim sanktuarium

Do skandalicznej prowokacji doszło w czwartek przed Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II w Toruniu. Dwie osoby z kukłą przypominającą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z dłonią wypełnioną fałszywymi banknotami fotografowało się na tle świątyni.

Jedną z osób była działaczka N. Klaudia Jachira znana z umieszczanych w Internecie skandalicznych, prześmiewczych akcji. Prowokatorka pojawiła się także przed WSKSiM i Radiem Maryja.

Pliki banknotów wciśnięte w dłoń kukły przypominającej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego miały powielać kłamstwa powtarzane przez liberalno-lewicowe media i niektórych polityków, że Radio Maryja i powstałe przy nim dzieła są finansowane z budżetu państwa. Tymczasem utrzymują się one przede wszystkim z dobrowolnych ofiar ludzi. Wszystkie odszkodowania i dotacje jakie otrzymała m.in. Fundacja Lux Veritatis oraz WSKSiM były przyznane zgodnie z prawem.

Prowokacja to kolejny atak na Rodzinę Radia Maryja i o. Tadeusz Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja. Niewykluczone, że prześmiewcze zdjęcia zostaną wykorzystane do akcji przed zbliżającą się rocznicą Radia Maryja.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/prowokacja-kukla-prezesa-pis-torunskim-sanktuarium-2/

***

Oświadczenie


Oświadczenie o. Jana Króla CSsR w związku z nieustannie pojawiającymi się w mediach artykułami szkalującymi Radio Maryja oraz
o. Tadeusza Rydzyka CSsR.


Radio Maryja, które za kilka dni będzie świętować 25 lecie swojego istnienia od samego początku musiało i wciąż musi się zmagać z różnego typu przeciwnościami. Były one różnej natury i pochodziły z różnych stron. Przypomnijmy chociażby trudności z uzyskaniem konkretnych częstotliwości na nadawanie programu radiowego, mimo udzielonej koncesji. Pojawiające się nieustannie w mediach różnego rodzaju artykuły szkalujące samo Radio Maryja, ale przede wszystkim o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Jego Założyciela. Wiedzą o tym wszystkim nasi słuchacze, Rodzina Radia Maryja. Jednak od roku po przegranych wyborach przez PO, a wygranych przez PiS nieustannie jest powielane kłamstwo o rzekomym spłacaniu zobowiązań partii rządzącej wobec o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Niektóre media, organizacje, partie polityczne podają konkretne kwoty, które rzekomo miał otrzymać Ojciec Dyrektor. Z całym naciskiem chcemy podkreślić, że jest to kłamstwo. O. Tadeusz Rydzyk CSsR nigdy nie otrzymał od jakiejkolwiek instytucji państwowej, samorządowej, spółki Skarbu Państwa nawet najmniejszej kwoty.

Kwotę ok. 26,5 mln zł. otrzymała Fundacja Lux Veritatis w wyniku ugody przed sądem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jednostronnie zerwał z nią umowę na finansowanie badań geotermalnych z powodów politycznych. Sędzia w uzasadnieniu przyjęcia ugody wskazał, że gdyby miał wydać wyrok w tej sprawie Fundacja otrzymałaby niemal 40 mln zł.

WSKSiM wygrała konkurs rozpisany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na szkolenie rzeczników prasowych sądów i prokuratur, zatem środki, które otrzyma przeznaczy na realizację zleconego zadania.

Dziś natomiast na prywatnym terenie należącym do Zgromadzenia Redemptorystów, przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II w Toruniu były robione zdjęcia, które zapewne będą wykorzystywane w niegodziwych celach, przede wszystkim zaś przeciw pokojowi społecznemu i budowaniu wspólnoty narodowej.

Niniejszym stanowczo protestujemy przeciwko kampanii kłamstwa i pomówień, a także przeciwko kpieniu sobie z Pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego zamiast wielkiego szacunku względem Jego osoby. Oraz okazywaniu braku szacunku wobec miejsc kultu, które w naszej historii niezależnie od okoliczności i systemów politycznych były respektowane.

o. Jan Król CSsR


za:www.radiomaryja.pl/informacje/oswiadczenie-18/


***

Oświadczenie

Oświadczenie o. Jana Króla CSsR w związku z kolejną prowokacją wymierzoną w Radio Maryja oraz o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Z rożnych miast w Polsce otrzymujemy informacje, o działaniach nieznanych osób, które twierdzą, że reprezentują  O. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja i w Jego imieniu szukają dużych nieruchomości, które rzekomo O. Dyrektor chciałby zakupić. Chcemy stanowczo oświadczyć, że jest to kolejna prowokacja wymierzona w Radio Maryja i jego Założyciela.

O. Tadeusz Rydzyk nie upoważnił żadnej osoby ani instytucji do działania w tym zakresie w Jego imieniu. O wszystkich naszych przedsięwzięciach i planowanych inwestycjach informujemy Rodzinę Radia Maryja w naszych mediach.

o. Jan Król CSsR

za:www.radiomaryja.pl/informacje/oswiadczenie-19/

Zobacz też http://www.radiomaryja.pl/multimedia/prowokacja-kukla-prezesa-pis-torunskim-sanktuarium/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.