Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prawnicy III RP

Zjazd Adwokatów trafił na czołówki serwisów informacyjnych. A czemu? Mecenasi potępili kolegów, którzy pomagali wyłudzać nienależne odszkodowania za kamienice w Warszawie i innych miastach?

Wymienili z nazwiska tych, którzy sprzeniewierzyli się etyce zawodowej i na podstawie sfałszowanych dokumentów pomagali kraść grube miliony w ramach dzikiej reprywatyzacji, sami na tym korzystając?

A może zauważyli, że tzw. „optymalizacja podatkowa”, którą trudni się wiele kancelarii, to często działania mające na celu wyłudzanie podatku VAT?

A może zacni adwokaci dali wyraz choćby zaniepokojeniu wobec angażowania się wielu polskich prawników w działania na rzecz interesów wielkich korporacji międzynarodowych ze szkodą dla polskiego państwa?

Może podjęli dyskusję, jak zdefiniować działania polskiej adwokatury, by nie przypominała swoich odpowiedników w republikach bananowych?

Niestety, takich głosów usłyszeć się nie dało. Czołówki były o czymś innym – obecni na zjeździe adwokaci postanowili zademonstrować, że chcą by „było tak, jak było”. Oklaski dla prof. Rzeplińskiego, który do osiągnięcia tego celu zaprzągł Trybunał Konstytucyjny były symbolicznym gestem korporacji systemu IIIRP.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl/89853-prawnicy-iii-rp

Copyright © 2017. All Rights Reserved.