Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Fałszywi przedstawiciele

Wrogowie Radia Maryja próbują na różne sposoby zakłócić obchody 25. rocznicy powstania katolickiej rozgłośni. Chcieli nawet zorganizować „aferę finansową”. W kilku agencjach nieruchomości pojawiły się osoby, które rzekomo w imieniu o. Tadeusza Rydzyka chciały kupować nieruchomości o dużej wartości. Jednak Radio Maryja takich działań nie prowadzi ani nikogo do tego nie upoważniło.

Oświadczenie w tej sprawie wydał o. Jan Król CSsR, który poinformował słuchaczy Radia Maryja, że z różnych miast w Polsce docierają do ojców redemptorystów informacje o działaniach nieznanych osób, które twierdzą, że reprezentują o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, i w jego imieniu poszukują dużych nieruchomości. Twierdzą, że rzekomo o. Tadeusz Rydzyk chciałby takie nieruchomości kupić. Jest to oczywiście nieprawda.

Ojciec Król podkreślił, że takie działania są skierowane przeciwko katolickiej rozgłośni i ojcu dyrektorowi. „Chcemy stanowczo oświadczyć, że jest to kolejna prowokacja wymierzona w Radio Maryja i jego Założyciela. O. Tadeusz Rydzyk nie upoważnił żadnej osoby ani instytucji do działania w tym zakresie w Jego imieniu. O wszystkich naszych przedsięwzięciach i planowanych inwestycjach informujemy Rodzinę Radia Maryja w naszych mediach” – stwierdził o. Jan Król. Najpoważniejsze sygnały o tych nadużyciach pochodzą z Warszawy i Wrocławia, gdzie akurat nieruchomości należą do najdroższych w Polsce.

Ojciec Król tłumaczy, że osoby podszywające się pod Radio Maryja chciałyby skompromitować o. Tadeusza Rydzyka, wysyłając do mediów fałszywe informacje, że dyrektor katolickiego radia chce kupić działki lub budynki o wielomilionowej wartości, co mogłoby wywołać u niektórych ludzi negatywne reakcje, zwłaszcza w sytuacji, gdy w Warszawie mamy do czynienia z potężną aferą reprywatyzacyjną. Ojcowie nie chcieli czekać biernie na dalszy rozwój wypadków, aby „afera” nie została rozdmuchana. – Dlatego zdecydowaliśmy się nagłośnić tę sprawę, aby uniknąć prowokacji. W przeszłości przecież już pojawiały się podobne oszczercze oskarżenia wobec o. Tadeusza Rydzyka – przypomina o. Jan Król.

Ojciec Król nie kryje, że pewnie scenariusz działań mediów wrogich Radiu Maryja i ojcu dyrektorowi wyglądałby tak, że zaraz padałyby również pytania o to, skąd założyciel katolickiej rozgłośni ma „ogromne pieniądze” na takie zakupy. I zapewne następnie padałyby bezpodstawne oskarżenia, że są to pieniądze publiczne, którymi rząd PiS „płaci polityczne rachunki”. Taka narracja jest zresztą od dawna obecna w mediach, wypowiedziach opozycyjnych polityków. Dlatego ojcowie redemptoryści proszą, aby natychmiast im zgłaszać podobne przypadki, gdyby takie miały miejsce, żeby można było od razu na nie reagować.

Ojciec Jan Król nie jest zdziwiony, że akurat teraz jesteśmy świadkami różnych prowokacji wymierzonych przeciwko Radiu Maryja i personalnie przeciwko o. Tadeuszowi Rydzykowi. Zbliża się bowiem 25. rocznica powstania Radia Maryja i będzie to podniosła uroczystość z udziałem księży biskupów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz tysięcy słuchaczy. Podejmowane są więc różne działania, żeby te obchody zakłócić i zepsuć atmosferę święta. Próby skompromitowania Radia Maryja mają przede wszystkim w oczach Polaków osłabić znaczenie rozgłośni w życiu społecznym Polski. Nie można wykluczyć, że w następnych dniach takie akcje będą znowu podejmowane.

Krzysztof Losz

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/171299,falszywi-przedstawiciele.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.