Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Oby nie było Nowocześnie

Wczoraj przekonaliśmy się, jak może wyglądać robienie materiałów telewizyjnych, gdy dziennikarze znikną z korytarzy sejmowych. Pokazała to posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która napadła na dziennikarkę TVP Ewę Bugałę i była na tyle niemądra, by pochwalić się tym publicznie.

Z filmiku mało można zrozumieć, ale wygląda to tak, jakby posłanka chciała się rzucić na reporterkę z pięściami. Tym samym polityk Nowoczesnej zgłosiła, zdaje się, akces do zawodu dziennikarza obywatelskiego. Idę o zakład, że za jej przykładem pójdą inni, bo zapewne zwolennicy tej partii pieją z zachwytu nad dzielną bojowniczką o zniesienie dyktatury kobiet. Zastanówmy się. Skoro politycy Nowoczesnej nagrywają filmiki z „interwencjami” wobec dziennikarzy, to co ich powstrzyma przed nagrywaniem kolegów z ław poselskich? Konfiskata telefonów i tabletów? Nakaz używania archaicznych nokii 3310? Można brnąć dalej w absurdy. Szczególnie jednak irytuje mnie, jak uzasadniają utrudnianie pracy dziennikarzom w Sejmie posłowie PiS‑u, którzy powtarzają: w żadnym parlamencie w Europie dziennikarze nie mają tak dobrze. Czy aby to nie ci sami politycy mówią, że Polska na tle Europy ma być wyspą wolności?

Jacek Liziniewicz

za:niezalezna.pl/90036-oby-nie-bylo-nowoczesnie

***

Pawłowicz ostro o posłance .Nowoczesnej: "Następnym razem wezwiemy do pani WIELGUS weterynarza"

Do konfliktu posłanki .Nowoczesnej odniosła się na swoim profilu na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. W mocnych słowach skrytykowała ona zachowanie Joanny Scheuring-Wielgus, zarzucając jej chuligaństwo.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zaczepiła dziennikarkę "Wiadomości" TVP i zarzuciła jej, że nierzetelnie przygotowuje materiały do sztandarowego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej. Na Twitterze posłanki Scheuring-Wielgus pojawiło się nagranie całego zajścia i komentarz: - Redaktor Ewa Bugała zwykle nagrywa nas, dziś my nagraliśmy ją. Prawda czasem boli.

Nagranie wywołało burzę w internecie. Do sprawy odniósł się m.in. Paweł Rabiej, rzecznik .Nowoczesnej, który przeprosił za zachowanie posłanki w imieniu partii.

Zajście skomentowała też Krystyna Pawłowicz. Na Facebooku posłanka PiS napisała, że partyjna koleżanka Petru zachowała się w stosunku do dziennikarki jak chuligan. Pawłowicz zaapelowała też, by sprawą zajęła się sejmowa komisja etyki.

za:telewizjarepublika.pl/pawlowicz-ostro-o-poslance-nowoczesnej-quotnastepnym-razem-wezwiemy-do-pani-wielgus-weterynarzaquot,41388.html

***

Połajanka w 'sowieckim' stylu i... przeprosiny

W październiku ubiegłego roku wydawało się, że Nowoczesna nie ma szans "przebić" Twojego Ruchu. Ugrupowanie Janusza Palikota znacząco obniżyło standardy debaty publicznej i w znacznym stopniu przyczyniło się do jej "schamienia".

Kiedy jednak do Sejmu weszła Nowoczesna wraz z jej najbardziej barwnymi postaciami, okazało się, że... może być gorzej. Wczoraj posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus, napadła w Sejmie na dziennikarkę "Wiadomości" w TVP, Ewę Bugałę.

Posłanka, która podczas jednego z "Czarnych Protestów" skandowała "Dość dyktatury kobiet!", wprawiając część uczestniczek w konsternację, a wcześniej szukała w Sejmie marszałka Terleckiego, choć to właśnie on udzielił jej głosu, biegła wczoraj za dziennikarką TVP, domagając się nagrania "setki". Bugała, która relacjonowała obrady Sejmu, chciała wyjść z galerii dziennikarzy, jednak posłanka Nowoczesnej uniemożliwiała jej to.

"Czemu pani nie chce? Wstydzi się pani zmanipulowanych wiadomości?"-pokrzykiwała Scheuring-Wielgus.

Dziennikarka TVP skierowała parlamentarzystkę do rzecznika prasowego TVP.

W imieniu Nowoczesnej rzecznik ugrupowania Paweł Rabiej przeprosił dziś Ewę Bugałę za zachowanie Joanny Scheuring-Wielgus.

"Poseł Joanna Scheuring-Wielgus wywodzi się z ruchów miejskich. Ona sama prowadziła fundację i sądzę, że miała swoje osobiste powody, aby zareagować w sposób bardzo zdecydowany. Jeżeli Ewa Bugała z „Wiadomości” lub jakikolwiek dziennikarz z innych mediów poczuli się urażeni to w imieniu klubu Nowoczesna przepraszam"- wyjaśnił polityk w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Parlamentarzystka z ugrupowania Ryszarda Petru wczoraj wieczorem była gościem programu Michała Rachonia w TVP Info, gdzie tłumaczyła:

"Polityk też ma prawo zadać pytanie do dziennikarzy. Jak to jest możliwe, że tylko jedna stacja telewizyjna ma możliwość zgrywania posłów jak pracują. Tylko TVP ma możliwość stać na górze i zgrywać posłów jak pracują, bo żadna inna redakcja tego nie ma. To że poseł podchodzi do dziennikarzy i chce porozmawiać jest normalne. Dziwne jest to, że dziennikarz ucieka"

Również obecna w studiu poseł Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości odpowiedziała:

"Dziennikarz jest od tego, żeby zadawać pytania a polityk, żeby na nie odpowiadać w ramach swoich kompetencji. Pani poseł chyba pomyliły się role. Ale osiągnęła pani to, co chciała- była dziś przez cały dzień w serwisach".

Zachowanie posłanki Scheuring-Wielgus w charakterystyczny sposób skomentowała również prof. Krystyna Pawłowicz:

"Niech Komisja Etyki pouczy swego "nowoczesnego" członka, J. SCHEURING-WIELGUS, że styl komunistycznej chuliganerii i lewackich bojówkarek agresywnie zaczepiających w Sejmie spokojnych ludzi, nie uchodzi.
Następnym razem wezwiemy do pani WIELGUS weterynarza."- napisała na Facebooku posłanka PiS  [pisownia oryginalna-ajk]

Wczorajsze zachowanie posłanki Nowoczesnej nasuwa pewną refleksję: "Szanuj Palikota swego- możesz mieć gorszego?" Zapomniany już Twój Ruch z całą pewnością znalazł godnych następców...

za:www.fronda.pl/a/polajanka-w-sowieckim-stylu-i-przeprosiny,82899.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.