Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zenon Baranowski-Układy kosztem Wołynia

Prawo i Sprawiedliwość blokuje projekt karania za negowanie zbrodni UPA.
Kontynuowania prac nad przepisami dotyczącymi karania za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów domaga się klub Kukiz’15.
Posłowie tego klubu zarzucają Prawu i Sprawiedliwości przetrzymywanie w sejmowej zamrażarce projektu zmian w ustawie o IPN dotyczącego zbrodni Ukraińskiej Powstańczej Armii. – Ona jest rzeczywiście w zamrażarce, a jest niezwykle potrzebna Instytutowi Pamięci Narodowej, choćby w świetle ostatnich faktów, że ukraiński IPN blokuje wszystkie polskie prace ekshumacyjne i poszukiwawcze w tym kraju – podkreśla Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15), pilotujący ten projekt. Poseł zapowiada protesty w sprawie zatrzymania prac nad nowelizacją.

 – Chcemy w lipcu, w rocznicę rozpoczęcia ludobójstwa na Wołyniu, zrobić pikietę razem ze środowiskami kresowymi przed Sejmem – mówi Rzymkowski. – Prawo i Sprawiedliwość przez swoją bierność, a wręcz można powiedzieć sabotowanie tego projektu, wpisuje się w retorykę ukraińską – zarzuca poseł Kukiz’15. – Doszło do kuriozalnej sytuacji, że kiedy było głosowanie nad dopisaniem do porządku obrad Sejmu tego projektu, to PiS razem z PO głosowało przeciwko temu – przypomina Rzymkowski. Ustawa zakłada dopisanie do zadań IPN badanie zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów i formacji kolaborujących z III Rzeszą.


Drogi Czytelniku, cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.


Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.