Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemożliwe? A jednak! "Katolicki" tygodnik świętuje 500-lecie reformacji. Specjalny dodatek do "TP" ze wstępem niemieckiego ambasadora

To już 500 lat od początku reformacji – procesu, który doprowadził do rozbicia Kościoła. Jak się okazuje, to świetna okazja dla „Tygodnika Powszechnego”, by wyprodukować dodatek specjalny na ten temat.

Kto napisał wstępniak? Ambasador Niemiec, Rolf Nikel.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kogo boli „Różaniec do granic”? Kto pogłębia podziały? Po czyjej stronie staje „Tygodnik Powszechny?

Dodatek do „katolickiego” tygodnika liczy aż 26 stron. Przeczytamy w nim m.in. o Marcinie Lutrze, Braciach polskich, a także o „pięciuset latach normalności”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tygodnik Powszechny – tygodnik katolicki? - pyta po raz kolejny o. Leon Knabit i przypomina o cnocie posłuszeństwa

Nowy numer tygodnika poleca ambasador Niemiec na Twitterze:

Dziwne, że „TP” nie reklamuje jeszcze Halloween. Czy za rok zobaczymy ks. Bonieckiego z dynią? Z Nergalem już się fotografował, zapewniając że to żaden satanizm, tylko jasełkowy diabełek.

CZYTAJ TAKŻE: Ks. Boniecki z jasnym przesłaniem do woodstockowiczów: Róbta co chceta!” i do Kościoła: „Zostawcie Nergala w spokoju”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrażliwiec Nergal chwali się swoją książką i spotkaniem z ks. Bonieckim. „Zaskoczył mnie, prosząc o dedykację”

mly/twitter

autor: Na widelcu

za: https://wpolityce.pl
                                                                              ***
Zbliżają się wielkie uroczystości w Kościele katolickim – radosne świętowanie 500-lecia reformacji


Podróżując po Francji i wchodząc do tamtejszych kościołów, można odnieść wrażenie, że największym świętem katolickim, na które wszyscy czekają z utęsknieniem, są obchody 500-lecia reformacji. Szczególnie widoczne jest to we francuskich katedrach, gdzie natknąć się można na wiele informacji zapowiadających różne uroczystości, które odbędą się w katolickich kościołach między 27 a 31 października.
REKLAMA

Prezbiterium katedry w Strasbourgu zamieni się np. w najbliższą sobotę i niedzielę w scenę musicalu pt. „Luther aux quatre vents”, której głównymi bohaterami, ukazanymi oczywiście w pozytywnym świetle, będą m.in. Marcin Luter, przedstawiony jako człowiek, który „nie chciał podziału Kościoła, lecz nadania Ewangelii więcej kolorów”, pierwsze pokolenie protestantów pogłębiających rozłam w Kościele, jak np. Mateusz Zell, Marcin Bucer czy Jan Kalwin, a nawet XVIII-wieczny okultysta Emmanuel Swedenborg, założyciel „Nowego Kościoła”. Wszystko oczywiście w atmosferze śpiewów i pląsów.

Przypomniało mi się niedawne spotkanie ze znajomym paulinem z Ukrainy, do którego przyszli miejscowi protestanci z zaproszeniem, by świętował wspólnie z nimi 500-lecie reformacji. Kiedy mnich odmówił, byli zdumieni. Powoływali się na apele wielu katolickich biskupów, którzy zachęcali swych księży i wiernych, by włączyli się w obchody „wielkiego jubileuszu”. „Przecież jesteśmy braćmi w Chrystusie”, przekonywali protestanci.

Paulin odpowiedział: „Owszem, możemy się modlić wspólnie, ale nie w tym momencie, kiedy wy obchodzicie święto reformacji. To prawda, że jesteśmy braćmi, ale braćmi rozłączonymi. Nie wymagajcie ode mnie, abym świętował rozwód własnych rodziców”.

autor: Grzegorz Górny

za:https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.