Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Robert Tekieli - Czary w służbie postępu

Pisarka Maria Nurowska poinformowała na Facebooku, że zrobiła laleczkę voodoo posła Piotrowicza i wbija w nią szpilki. Agnieszka Holland twierdzi, że uśmierciła dwie osoby, wbijając drobne, metalowe przedmioty w kawałki materiału.

Pod wpisem Marii Nurowskiej pojawiły się liczone na setki komentarze, w których internauci chwalą pisarkę i zachęcają do dalszego wbijania szpilek.

Na chodniku pod sejmem protestujący wyrysowali pentagram, opisali go nazwiskiem wyżej wymienionego, znienawidzonego posła, połączonym z liczbą 666, i zapalili świece. Palące się świece są symbolem modlitwy. W tym wypadku modlono się do złego ducha. Magia.

„Stało się, zrobiłam
[pozostało do przeczytania 68% tekstu]

więcej:http://www.gazetapolska.pl

                                                                         ***

                                                    Ewangelia oddana za mamonę

Żal patrzeć na to, co się dzieje w Irlandii. I nie chodzi tylko o to, że społeczeństwo kompletnie się zlaicyzowało, ale również o to, że tamtejszy Kościół rezygnuje z głoszenia i życia ewangelią, poddaje się procesowi apostazji, a wszystko tylko po to, aby nie stracić pieniędzy. Przesada? Niestety nie! Irlandzki Kościół właśnie podjął decyzję o tym, że pary homoseksualne (same-sex couples – pary jednopłciowe) będą mogły korzystać z terapii małżeńskiej czy przygotowania do małżeństwa w katolickich poradniach rodzinnych

Autor: Tomasz P. Terlikowski

Pozostało 51% treści.


za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.