Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gersdorf i Limperg w jednym stały domku

„….tydzień temu - pisał Nasz Dziennik z 28-29 lipca br w artykule  >Młot „praworządności”< - była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf była w Karlsruhe z wykładem, na którym m.in. powiedziała, że można mówić o „kryzysie pastwa prawnego w Polsce”.

Natomiast prezes /niemieckiego - kn/ Federalnego Trybunału Sprawiedliwości Bettina Wimperg oceniła, że Gersdorf została zwolniona z urzędu niezgodnie z prawem, a rozwój sytuacji w Polsce z tym związany „może być określany jako katastrofalny”.

Myślę, że pani prezes Wimperg swoją finalną konkluzją o rozwoju sytuacji w naszej Ojczyźnie trafiła w sedno. Klimat w naszym kraju, może stać się nieznośny dla wszelkiej maści specyficznych kontestatorów wyzwalania się Polski na możliwą niezależność i suwerenność.
Sondaże i „kryteria uliczne” miłośników swoistej tradycji „żeby było tak jak było” wskazują, że proces – może czasami ze znakami zapytania – ten proces ozdrowieńczy trwa.

Warto i trzeba mieć to w świadomości – w przytomnej, polskie świadomości – szczególnie w takich dniach jak dzisiejszy, kiedy wspominamy cenę prób wyzwalania się z niewolenia, z antycywilizacyjnej dominacji!

Krzysztof Nagrodzki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.