Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Związek Harcerstwa Polskiego na swych zlotach promuje środowiska LGBT

Jak zawiadamia portal pch24.pl przed każdymi wakacjami z kościelnych ambon słyszymy ostrzeżenia, by sprawdzać z kim i w jakim towarzystwie wyjeżdżają nasze pociechy. Mało kto chyba spodziewałby się, że uważnie na ręce patrzeć trzeba też ZHP. Zaproponowany na tegoroczny zlot program bowiem mocno szokuje

nasyceniem ideologicznych treści.

„Zlot Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018” odbywa się w dniach 7 do 15 sierpnia 2018 roku. Szczegółowy program jest odstępny na stronie gdansk2018.zhp.pl. Jego uważna lektura jeży włos na głowie. Okazuje się bowiem, że uczestnikom zlotu na tacy podawani są tęczowi działacze, propagatorzy idei cywilizacji śmierci… ale nie tylko. Ot, ideologiczny „festiwal różnorodności”.

Już pierwszego dnia zlotu (7.08) w programie znalazł się „Namiot Dla Każdego”. Organizatorzy tak reklamują to wydarzenie: „To miejsce inkluzywne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie w nim panować otwartość na innych, wzajemny szacunek oraz zasady kulturalnej dyskusji”.

Niby piękna idea. Jak zwykle w takich sytuacjach ważne są szczegóły. Organizator podaje je bez ogródek: „Proponujemy projekcje krótkich filmów oraz dyskusję o nich, warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi z cyklu Porozmawiaj z…(np. muzułmaninem, osobą poruszającą się na wózku, uchodźczynią, gejem, osobą transpłciową, ateistą, luteranką, itp.)”.

Na tym nie koniec ideologicznej indoktrynacji, albowiem jak zapewnia ZHP, „na stałe w namiocie będą plakaty informacyjne oraz biblioteczka z pozycjami dotyczącymi tematyki różnorodności”. Wspomnieć – już tylko jako ciekawostkę – można, że tego dnia zlotu harcerze mogli odwiedzać też np. Namiot Arabii Saudyjskiej…

Wypadek przy pracy? Nic podobnego. Dalsza lektura programu tylko to potwierdza. Tak Centrum Duchowe w ramach rozmów rozmowach o byciu dobrym człowiekiem zaplanowało spotkanie (sic!) z Moniką Matus, aktywistką organizacji Akcja Demokracja. Ów gość Centrum Duchowego wspierał czarne protesty, afiszował się z wieszakiem… „Nie będziemy inkubatorami”. „Nic o naszych macicach bez nas” – takimi właśnie hasłami aktywistka dzieliła się ze swoimi „folowersami”.

Na drugi dzień zlotu (8.08) ZHP przygotował kolejne atrakcyjne spotkania: Kobieta w Kościele, feminizm w Kościele… wait what?, a w nim Jola Szymańska z portalu Aleteia oraz… Zuzanna Radzik „teolożka i feministka”, znana z łamów „Tygodnika Powszechnego” czy „Krytyki Politycznej”. A jako „wisienka na torcie” w Kuźni inspiracji spotkanie z… Robertem Biedronie

za: https://www.magnapolonia.org
                                                                        ***

Harcerze promują środowiska LGBT. Zaskakujący wpis na Facebooku. „Hańbicie tradycje. Wstyd”
Natalia Wiślińska

Sąd w Niemczech skazał mężczyznę. Nie chciał wynająć domu homoseksualnej parze

Na facebookowym profilu łódzkiego Związku Harcerstwa Polskiego pojawił się zaskakujący wpis. Nawiązano w nim do Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Harcerze zadeklarowali wsparcie dla środowisk LGBT, przypominając m.in., że homoseksualizm usunięto z listy chorób. Wpis spotkał się z wieloma krytycznymi głosami w mediach społecznościowych.

„Godność i wartość człowieka nie są zależne od jego orientacji seksualnej i tego, z kim buduje związek. Jako harcerze mamy obowiązek szanować osoby, które są homo lub biseksualne. Tacy ludzie również angażują się w ruch harcerski. Powinniśmy sprzeciwiać się przejawom nienawiści i pogardy wobec nich, gdyż, jak mówi Prawo Harcerskie – naszym zadaniem jest w każdym dostrzegać bliźniego” – czytamy na Facebooku.

Harcerze poinformowali również, że razem z organizacją Wiara i Tęcza przygotowali „kilka ciekawostek z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii”.

Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy, wiele osób wyraziło swoje zdumienie promowaniem przez harcerzy tego typu treści. Internauci zwrócili uwagę, że kłóci się to z wartościami, które od lat przyświecają harcerstwu, w tym między innymi wierze w Boga.

za:wmeritum.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.