Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lis i Balcerowicz obelżywie zaatakowali księdza profesora Guza

Prezenterka telewizyjna, znana też jako była życiowa partnerka redaktora naczelnego springerowskiego „Newsweeka”, z gracją i polotem pancernych oddziałów Wehrmachtu zaatakowała wybitnego duchownego i filozofa, który „ośmielił się” wypowiedzieć niepoprawną politycznie krytykę przedstawicieli narodu żydowskiego.

Do wulgarnej napaści Hanny Lis na księdza profesora Tadeusza Guza dołączył… Leszek Balcerowicz.

Wszystko zaczęło się od zamieszczonego na Twitterze krótkiego nagrania wykładu, w którym duchowny wypominał prominentnym Żydom obojętność wobec zagłady ich rodaków podczas II wojny światowej, a także wspieranie zbrodniczych przedsięwzięć Hitlera przez banki i zakłady przemysłowe pozostające w rękach osób tej narodowości.

Nagranie wywołało nietypową reakcję Hanny Lis, która w serii wpisów nazwała księdza profesora "idiotą", „Panem Guzem”, „hejterem w koloratce”. Pisała również o „rasiście w sutannie” , a także „chorej, antysemickiej wyobraźni księdza Guza”, określenie jego kapłańskiej godności umieszczając w cudzysłowie.

„To przechodzi wszelkie granice antyinteligenckiego populizmu” – napisał w odpowiedzi mecenas Jerzy Kwaśniewski. Prezes instytutu Ordo Iuris w kilku polemicznych wypowiedziach cierpliwie stawiał czoła historycznej ignorancji oraz wulgarnej napastliwości dziennikarskiej celebrytki, do której dołączył też między innymi... Leszek Balcerowicz.

Obelżywe i oparte na historycznych fałszach oraz uproszczeniach ataki przeciwko wybitnemu naukowcowi komentują się same i znacznie więcej mówią o autorach ataku niż o jego adresacie. Nie mogą jednak dziwić w czasach gdy na lewicowych salonach brylują jednostki pokroju Jerzego Urbana, czołowego patrona wszystkich funkcjonariuszy antykatolickiego frontu propagandowego. Ci wulgarni celebryci to jego naśladowcy.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.