Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Fundacja straszy 'państwem wyznaniowym'. Kuriozalne billboardy!

"Ksiądz wychowawcą. Katecheta dyrektorem. Nauczyciel w kościele. Polska państwem wyznaniowym?"- plakaty o takiej treści możemy zobaczyć na ulicach polskich miast. To kuriozalny pomysł fundacji Wolność od Religii.

Przeciwstawmy się klerykalizacji Polski!
Plakaty z hasłem "Polska państwem wyznaniowym?" zawisną w październiku. Wesprzyj kampanię: https://t.co/OffcAOa2Yj#wolnoscODreligii #SwieckiePanstwo #doscmilczenia pic.twitter.com/O3gF3pFsHB
— Wolność od Religii (@fundacjaWoR) 23 sierpnia 2018

Już sam pierwszy plakat brzmi dość kuriozalnie, zważywszy na fakt, że ksiądz, siostra zakonna, katecheta czy katechetka mogą uczyć również innych przedmiotów niż religia, co więcej, zatrudnieni w szkole, są takimi samymi nauczycielami jak np. nauczyciel od matematyki, języka polskiego czy biologii. Osoby duchowne wykonują również inne zawody, mogą być np. lekarzami, psychologami, nauczycielami akademickimi, etc., trudno więc zrozumieć, czemu zatrudnianie ich w szkole wywołuje taką reakcję. Inna sprawa to "nauczyciel w kościele". Nauczyciela do chodzenia do kościoła nikt przecież nie przymusza, jeżeli jest wierzący, to zapewne chodzi również do kościoła, cóż w tym dziwnego?

To nie pierwszy tak kuriozalny "występ" fundacji. Wcześniej przeprowadziła akcję billboardową dotyczącą ateizmu.

Ingerencja Kościoła w działalność danej placówki edukacyjnej, kulturalnej czy medycznej jest ponadto decyzją jej władz, o czym twórcy kampanii także nie raczą pomyśleć. Państwem wyznaniowym nie jesteśmy, jesteśmy natomiast krajem, gdzie dla wielu obywateli religia jest czymś ważnym. Fundacja mogłaby pomyśleć także o tym, że agresywny antyklerykalizm nikomu w życiu społecznym czy politycznym nie pomógł, a straszenie Kościołem nie przynosi rezultatów.  

za:www.fronda.pl

                                                                         ***

Tak -  "Polska państwem wyznaniowym!" Wyznającym prymat rozumu i wiedzy nad lewackim zacietrzewieniem  antyteistycznym i aintelektualnym..."

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.