Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Walka z życiem trwa. Hasło „Polki żądają legalnej aborcji” na anonimowych bilbordach

W kilku polskich miastach pojawiły się billboardy z hasłem: „Polki żądają legalnej aborcji”. Jak poinformował „Nasz Dziennik”, plakaty nie zawierają informacji o inicjatorach akcji. Ta zaś zbiegła się z wykonaniem przez Sejm kolejnego i długo wyczekiwanego ruchu w sprawie projektu #Zatrzymaj Aborcję.
 
Złożony w Sejmie projekt może wyeliminować z polskiego prawa przesłankę, na podstawie której uśmiercane są dzieci poczęte podejrzewane o niepełnosprawność lub chorobę. Zwolennicy aborcji nie zamierzają jednak czekać na kolejny ruch parlamentu i rozpoczęli ofensywę propagandową na ulicach polskich miast.
 
Tak na bilbordach pojawiło się hasło „Polki żądają legalnej aborcji” – bez informacji kto jest inicjatorem akcji, czy też czyja jest to opinia. Taka praktyka oburzyła mieszkanki Warszawy. - Ja jestem Polką i jestem przeciwna aborcji. Jest to też sprzeczne z nauką Kościoła. Wiele Polek podziela to zdanie. Nie podoba mi się to, że ktoś wyraża tego typu opinie w moim imieniu – powiedziała dziennikowi jedna z czytelniczek.
 
Z kolei Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” oceniła, że podobne akcje będą podejmowane przez zwolenników aborcji, dopóki projekt nie zostanie przyjęty. Opieszałość Sejmu w sprawie obrony życia jest bowiem paliwem dla feministek.

Jak dodała, warto zwrócić uwagę, że nie tylko hasło na plakatach jest niezgodne z prawdą, bo także anonimowość akcji potwierdza, że wstydem jest „namawiać wprost do zabijania ludzi najbardziej bezbronnych, tych, którzy się jeszcze nie narodzili”.

Projekt #Zatrzymaj Aborcję trafił do podkomisji stworzonej przez sejmową Komisję Polityki Społecznej i Rodziny. Obrońcy życia mają nadzieję, że prace nad nim ruszą jeszcze przed wakacyjną przerwą, choć zauważają, że taka decyzja Komisji jest opóźnianiem prac nad projektem.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.