Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ugrupowanie Biedronia przeciwko konstytucji

Instytut Ordo Iuris sporządził analizę ukazującą, które z propozycji partii Wiosna są niezgodne z polską konstytucją. – Realizacja przedstawionych postulatów Roberta Biedronia wymagałaby od Polski pozbawienia obywateli szeregu praw gwarantowanych przez konstytucję – mówi prawnik instytutu dr Tymoteusz Zych.

Na konwencji partii Wiosna podkreślano konieczność walki o przestrzeganie konstytucji w Polsce. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę postulatów programowych ugrupowania Roberta Biedronia. Okazało się, że wśród nich znalazły się propozycje jednoznacznie niezgodne z ustawą zasadniczą, takie jak m.in. wprowadzenie możliwości zabicia dziecka na żądanie do 12. tygodnia ciąży, ograniczenie wolności sumienia oraz eliminacja lekcji religii ze szkół publicznych.

Próbowaliśmy uzyskać od przedstawicieli partii Wiosna komentarz w tej sprawie, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Sam Robert Biedroń na konferencji prasowej w Łodzi stanowczo zaprzeczył temu, że program jego ugrupowania jest niezgodny z prawem. – Konstytucja pozwala na to, żeby wprowadzić te wszystkie rozwiązania, tylko ci wszyscy dranie, którzy rządzili do tej pory, bali się to zrobić. Nie mieli odwagi, żeby w końcu złapać byka za rogi i rozwiązywać ludzkie sprawy – mówił.

Dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris w rozmowie z „Codzienną” nie zgodził się z argumentacją polityka i podkreślił, że polska konstytucja oraz prawo międzynarodowe, także Unii Europejskiej, w wielu kwestiach są bardzo jednoznaczne. – Realizacja przedstawionych postulatów Roberta Biedronia wymagałaby od Polski pozbawienia obywateli szeregu praw gwarantowanych przez konstytucję, lecz także wypowiedzenia niektórych umów międzynarodowych i wystąpienia z Unii Europejskiej. Klauzula sumienia, którą Robert Biedroń chciałby znieść, jest nie tylko gwarantowana konstytucyjnie – to tzw. sprzeciw sumienia – ale jest też zapisana w karcie praw podstawowych Unii Europejskiej. Nie można likwidować klauzuli sumienia, jednocześnie będąc członkiem Unii. Mamy do czynienia z jakimś absurdem. Pan Biedroń przedstawia się jako polityk prokonstytucyjny, prounijny, ale kwestionuje wartości, na których oparte są polska konstytucja oraz prawo Unii Europejskiej – powiedział prawnik.

Środowiska lewicowe, które często wyrażały swoje głębokie zatroskanie o przestrzeganie konstytucji w Polsce, z jakiegoś powodu nie widzą problemu w tym, że postulaty Biedronia w rażący sposób łamią prawo. – Kierowane pod adresem PiS zarzuty niekonstytucyjności są kompletnie nieuzasadnione. Głoszenie takich frazesów, że tylko KOD zależy na realizowaniu zasad konstytucyjności, wpisuje się w kolejne działania tego skompromitowanego obozu, który uważa się za obrońców demokracji – mówił nam poseł Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Krajewski

/.../


zawartość zablokowana

Autor: ADRIAN SIWEK

Pozostało 51% treści.

za: https://gpcodziennie.pl

                                                                                 ***

To doprawdy dziwne. Czyżby "oni" nie mieli świadomości tego, iż i ich mogłoby nie być przy szerokim stosowaniu takich "udogodnień" dla zabijania ludzi. Właśnie - malutkich, bezbronnych, niewinnych LUDZI !
To tylko brak wiedzy, wrażliwości czy już znacznie gorzej - jakieś owładnięcie przez ZŁO...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.