Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ohydne bluźnierstwo. Sataniści zbezcześcili figury i kapliczki na Kalwarii Panewnickiej

Do skandalicznego i ohydnego bluźnierstwa doszło na Kalwarii Panewnickiej w pobliżu klasztoru oo. Franciszkanów w Katowicach. Sataniści zbezcześcili święte figury i kapliczki, na których zamieścili satanistyczne symbole i hasła.

Kalwaria Panewnicka to piękna część zespołu kaplic pasyjno-maryjnych, zlokalizowana w pobliżu klasztoru oo. Franciszkanów w Katowicach. Zabytkowe miejsce kultu stało się obiektem działań satanistów, którzy w haniebny sposób zbezcześcili figury przedstawiające świętych Kościoła, a także kapliczki różańcowe i Maryjne. Sprawa jest bardzo bolesna ponieważ sprawcy ataku sprofanowali również figurę Pana Jezusa.
 
O zbezczeszczeniu Kalwarii Panewnickiej poinformowała parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, do której należą zniszczone obiekty kultu. Jak informuje portal dziennikzachodni.pl, zniszczenia figur i kaplic dokonano najprawdopodobniej z piątku na sobotę. Oprócz satanistycznych symboli i napisów, sprawcy pozostawili po sobie niemoralne rysunki wykonane farbą w sprayu. Zdjęcia zbezczeszczonych figur są na tyle drastyczne, że postanowiliśmy ich nie publikować.

Dotychczas policja nie zdołała ustalić kto jest odpowiedzialny za to ohydne bluźnierstwo. Sprawą zainteresowali się mieszkańcy Panewnik i okolic, którzy rozpoczęli poszukiwania za pośrednictwem internetu. „Akt wandalizmu z obrazą uczuć religijnych. Prawdopodobnie z piątku na sobotę (22/23.02.2019) dokonano tego zbezczeszczenia czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Może ktoś potrafi wskazać sprawców. Każda informacja jest ważna. Może nadszedł już czas aby zamykać Kalwarię?” - napisano na portalu Facebook.

za:www.pch24.pl
                                                                                ***

Nie wiedzą co czynią... Straszny los zwiedzionych. Módlmy się i za tych ludzi.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.