Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Celebryto, prześladuj się sam

Amerykański czarnoskóry aktor Jussie Smollett zainscenizował wymierzony w siebie akt rasizmu i homofobii – orzekła po przeprowadzeniu śledztwa policja w Chicago.

Gdy miesiąc temu celebryta zgłaszał rzekomy atak na policję, zeznał, że napastnicy nie tylko obrażali go ze względu na kolor skóry i orientację seksualną, ale wykrzykiwali też hasła poparcia dla Donalda Trumpa. Popularna aktorka Ellen Page w jednym z wieczornych talk-show ze łzami w oczach tłumaczyła, dlaczego za atak na Smolletta odpowiada… Mike Pence, który jako gubernator Indiany niedostatecznie wspierał ruch LGBT. Żyjemy w coraz straszniejszym świecie, w którym bojownicy o wolność, tacy jak Smollett czy nasz Wojciech Diduszko, nie znajdują godnych siebie oprawców. Kto naprawdę wierzy w ideały demokracji, równości i tolerancji, ten musi się prześladować sam.

Maciej Kożuszek

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.