Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Matkę Boską można obrażać, nie można Donalda Tuska

- Po tym, jak już ją wypuszczono, powiedziała, że jest zmęczona. I że nie mieści się jej to wszystko w głowie. Mnie, szczerze mówiąc, też nie mieści się to w głowie - powiedział Tusk, odnosząc się do zatrzymania przez policję Elżbiety Podleśnej. Szef Rady Europejskiej stwierdził, że o tym "przedziwnym fakcie" informowały wszystkie media, również w takich krajach jak Rosja i Iran.

Donald Tusk był jednym z gości uroczystości 100-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Elżbieta Podleśna, którą zatrzymała policja, usłyszała zarzut obrazy uczuć religijnych. W aureoli wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej umieściła tęczę, a plakaty znalazły się na koszach na śmieci i przenośnych toaletach przy kościele w Płocku.  

- Europa będzie Europą tak, jak ją wybraliśmy i Polska będzie wolnościową demokrację - taką, o jaką walczyliśmy - póki nikt nikogo nie będzie straszył, prześladował, więził za przekonania, ekspresję myśli czy artystyczną wrażliwość - powiedział szef Rady Europejskiej.

Tymczasem w 2011 roku, kiedy Donald Tusk pełnił funkcję Premiera RP, zostało zatrzymane 43 osoby. Większości z nich postawiono zarzuty obrażania rządu.

Chodzi o demonstrację kibiców Jagiellonii Białystok przeciwko zamknięciu jednej z trybun stadionu klubu. To za hasło:"Donald matole twój rząd obalą kibole" zatrzymano wówczas 43 osoby. Postawiono im zarzuty z kodeksu wykroczeń. Największej grupie postawiono zarzut demonstracyjnego okazywania w miejscu publicznym lekceważenia narodu polskiego, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnych organów.

A przecież to były "przekonania" grupy kibiców i ich "artystyczna wrażliwość".

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.