Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal! Lapid znów pomawia Polaków: "Współpracowali przy tworzeniu i prowadzeniu obozów zagłady, Polacy wydawali Żydów Niemcom"

Na portalu Onet, należącym do niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer Polska zamieszono wywiad Nissana Tzura, izraelskiego korespondenta w Europie, z izraelskim politykiem Yairem Lapidem. Niestety, polityk ten po raz kolejny w absolutnie skandaliczny sposób wypowiada się o Polakach i obwinia nasz naród o współudział w Holokauście.

Lapid nie wycofuje się ze swoich skandalicznych słów o Polakach. Mówił m.in., że rzekomo „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Mało tego, idzie dalej w swoich pomówieniach.

CZYTAJ TAKŻE: Lapid oskarża w kuriozalny sposób: „200 tys. Żydów zostało zabitych tylko przez Polaków”

Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

Nie cofam ani jednego słowa. Powiem nawet więcej: w następstwie moich stwierdzeń, które były całkowicie uzasadnioną krytyką bardzo problematycznego prawa, na moje konta na Facebooku i Twitterze przyszły setki komentarzy z Polski. Zdumiewające jest, że prawie wszystkie z nich były typowymi reakcjami antysemickimi, napisanymi antysemickim językiem. Dowodzi to, że wybuch antysemityzmu następuje, gdy legitymizuje to rząd — stwierdził.

Prowadzący wywiad wyjaśnił, że żaden polski polityk nie spotkał się z Lapidem, aby wyjaśnić mu sens wprowadzenia ustawy o IPN (sic!). Tymczasem Lapid w dalszej części wywiadu przedstawił swoje pseudohistoryczne wywody, na temat rzekomego powodu usytuowania przez Niemców obozów zagłady w Polsce.

Hitleryzm był ideologią niemiecką, ale obozy powstały przy czynnej pomocy Polaków. Polacy współpracowali przy tworzeniu i prowadzeniu obozów zagłady, Polacy wydawali Żydów Niemcom i tym samym wysyłali ich na śmierć. Było wielu polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy ratowali Żydów i jesteśmy im za to po wsze czasy wdzięczni. Ale czy można udawać, że nie było polskich pomocników w obozach zagłady? Oczywiście, byli! Nie przypadkiem hitlerowcy stworzyli swoje centrum zagłady w Polsce. Wiedzieli, że ludność polska im pomoże. (…) Oczywiście, mam nadzieję, że wraz z upływem lat skala antysemityzmu w Polsce zmniejszy się, ale nie nastąpi to, jeśli rząd pomaga ukryć przeszłość, zamiast się uczyć od niej— podkreślił Lapid.

Kolejne pytanie Nissana Tzura warto zacytować w całości. Pokazuje ono, że dziennikarz przeprowadzający wywiad z Lapidem także atakuje Polaków, zawierając krzywdzące tezy w pytaniach (sic!).

Ostatnio nasiliły się incydenty antysemickie w Polsce. Nie usłyszeliśmy żadnego oficjalnego potępienia ich ze strony premiera lub prezydenta Polski. Czy uważa pan, że polski rząd robi wystarczająco dużo, aby zwalczać przejawy antysemityzmu? — zapytał Tzura, nie precyzując, o jakie „incydenty antysemickie” chodzi.

Myślę, że dla antysemitów w Polsce ustawa stała się wyraźnym sygnałem, iż rząd nie traktuje poważnie zjawiska antysemityzmu, ani pamięci o zgładzonych i pamięci o Holokauście. Widać zależność: rząd uchwala tę ustawę, a następnie nasila się antysemityzm- odpowiedział Tzurowi Lapid.

Według Lapida, Polacy powinny oddać Żydom mienie bezspadkowe. W swoim wywodzie nie zaznacza on jednak, że Żydów mordowali Niemcy, a nie Polacy.

Nie można mordować ludzi i mówić, że chce się odziedziczyć własność zamordowanych. Ta własność powinna zostać zwrócona ocalałym z Holokaustu i ich rodzinom, ponieważ jest to ich własność. Jeśli wykonuje się na kimś egzekucję bez powodu, to czy można domagać się również własności tej osoby? To jest jak dodawanie zniewagi do rany. Rząd polski musi sobie z tą kwestią poradzić— stwierdził Lapid.

Izraelski polityk na koniec postanowił pouczyć Polaków, aby spróbowali zrozumieć tragedię Żydów podczas Holokaustu. Nikt w Polsce ich cierpienia nie kwestionuje, ale warto, aby Lapid pamiętał, że Polacy również bardzo ucierpieli w wyniku działania nazistowskich Niemiec.

    Polacy muszą zrozumieć, że nie ma Żyda, który nie straciłby kogoś bliskiego w Holokauście. Niech przez chwilę wyobrażą sobie, jak czuliby się, gdyby jedna trzecia Polaków została zmieciona z powierzchni ziemi w wyniku dobrze zaplanowanej eksterminacji. Jestem pewien, że jeśli o tym pomyślą, to zrozumieją=— powiedział.

Pojawia się pytanie, dlaczego portal Onet publikuje wywiad z izraelskim politykiem, w którym są zawarte absolutne kłamstwa dotyczące rzekomego współudziału Polaków w Holokauście bez słowa komentarza chociażby na końcu wywiadu, że to absolutna nieprawda

za: https://wpolityce.pl

***

Głupota "zwykła" czy wykonywanie zadań zleconych?... I przez kogo?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.