Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Widmo III RP (wg Leszka Jażdżewskiego)

„W Polsce klimat jest paskudny, żarcie tłuste; trzeba pić wódkę, nie wino, a ludzie są chamscy na ulicach. Gdyby racjonalnie podchodzić do sprawy: biblioteki spalone, architektura przeorana przez komunizm, politycy beznadziejni, Radio Maryja itd. Jeszcze do tego trzeba się zmagać wciąż z tematem: Polska, Polska, Polska. Więc na pytanie: »Po co ta Polska?«, odpowiadam: »Po nic«.

W sensie utylitarnym, po nic”. Wiem, że może Państwa szokować ten przydługi i prymitywny cytat. To słowa Leszka Jażdżewskiego, tego samego, który zasłynął wulgarnym wsparciem udzielonym Donaldowi Tuskowi podczas jego show 3 maja tego roku.

Zacytowane powyżej słowa pochodzą jeszcze z 2010 r. Pokazują, że nie był to jakiś jednorazowy wybryk. Zwyczajnie i po prostu są między nami ludzie, którzy gardzą wszystkim, co polskie, i jednocześnie roszczą sobie prawo do miana elit kraju nad Wisłą. To nie paradoks, to III RP i jej koryfeusze. Ludzie, dla których polskość to nienormalność, jednocześnie chcą nami zarządzać. Wiecznie żywa nieboszczka i zombiaki w drogich garniakach. Nie dopuśćmy, by noc żywych trupów się powtórzyła.

Wojciech Mucha

za:niezalezna.pl


***

Jażdżewski krytykuje Koalicję Europejską: Cierpi na rodzaj syndromu sztokholmskiego

– Koalicja Europejska i wielu z popierających ją publicystów, cierpi na rodzaj syndromu sztokholmskiego – tłumaczy w swoim nowym tekście szef "Liberte" Leszek Jażdżewski.

 W piątek, na Uniwersytecie Warszawskim wykład wygłosił szef Rady Europejskiej – Donald Tusk. Wystąpienie poświęcone było konstytucji, prawom człowieka i demokracji. Na sali nie zabrakło polityków opozycji oraz dziennikarzy mediów sympatyzujących z byłym premierem. Wystąpieniu przysłuchiwał się także ks. Kazimierz Sowa. Zanim jednak na mównicy Auditorium Maximum UW stanął Donald Tusk, głos zabrał szef "Liberte" Leszek Jażdżewski. Jego wystąpienie było właściwie w całości poświęcone krytyce Kościoła katolickiego. Jażdżewski snuł wizję Kościoła jako instytucji, która odbiera Polakom wolność. – Kto w Kościele szuka strawy duchowej, wyjdzie z niego głodny – mówił dziennikarz. I dodał: – Kościół opętany walką o władzę stracił moralny mandat.

"Bądźcie odważni"

Nie milkną komentarze po ostatnim wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego, a publicysta nie ustaje w krytykowaniu Kościoła, PiS-u, ale także Koalicji Europejskiej i tych, którym nie spodobały się jego słowa.

W artykule „Bądźcie odważni” Jażdżewski pisze o prawicy „żerującej na polskiej religijności”, „sklejaniu się tronu z ołtarzem” i czarnych protestach. Zaskakuje jednak krytyką środowiska Koalicji Europejskiej.

„Koalicja Europejska i wielu z popierających ją publicystów, cierpi na rodzaj syndromu sztokholmskiego. Pomimo że Kościół wspiera ich przeciwników, pomimo że elektoraty Platformy, SLD i Nowoczesnej w ogromnej większości nie są odbiorcami Wiadomości czy prawicowej prasy, oni wciąż chowają głowę w piasek” – tłumaczy Jażdżewski. „Dają się szantażować PiSowi i jego akolitom, nie rozumiejąc, że Polacy, do których się zwracają, także ci, którzy chodzą do Kościoła, czekają dziś na zupełnie inne przywództwo. Które nie boi się mówić trudnej, ale potrzebnej prawdy” – czytamy dalej.

Publicysta zwraca się też do tych, którzy „solidaryzują się z tym co powiedział 3 maja”: „Bądźcie odważni. I nie traćcie nadziei. Bo prawda prędzej czy później zwycięży”.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.