Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Absurdalne! Program PO dla Polski? Walka z pedofilią w kościele

- Żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie - podkreślił Grzegorz Schetyna podczas swojego wystąpienia w ramach trwającej kampanii do Parlamentu Europejskiego.  W Płocku odbywała się regionalna konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej.

- Tak, dzieci nie głosują, są słabe, bezbronne i zdane na pomoc dorosłych. Ale absolutnie chce to wyraźnie dzisiaj powiedzieć: hańbą dla każdego państwa i polityka jest przymykanie oka na ich krzywdę. Jeżeli dziś władza kalkuluje, że oprawca, pedofil, jest wpływowy, może pomoc w wyborach i dlatego trzeba go zostawić w spokoju, to okrywa hańbą nie tylko siebie i urząd, który sprawuje, ale też tych, którzy na nich głosują - podkreślił lider PO.

- Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: tu nie może być żadnej kalkulacji. Jeżeli ktoś krzywdzi dzieci, to ma iść do więzienia. Koniec i kropka. Chcę powiedzieć bardzo jasno: walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem, ale w obronie dzieci nie cofniemy się przed nikim. Przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie. Nigdzie! - podkreślił Schetyna.

- Wybaczcie emocje, ale sam jestem ojcem i o takich sprawach nie można mówić spokojnie - podsumował  

za:www.fronda.pl
***

Scheuring-Wielgus: "Nie zapraszać ekspertów z Ordo Iuris. To organizacje przeciw życiu"

Joanna Scheuring-Wielgus wzywa do bojkotu Instytutu Ordo Iuris. Posłanka nie tylko apeluje, by prawników z Ordo Iuris nie zapraszać do mediów, ale składa także inne propozycje...

… rzecz bardzo ważna i istotna, która mnie szalenie denerwuje - to jest apel do mediów, wszystkich, szczególnie mainstreamowych, telewizja publiczna na pewno mnie nie posłucha, wiadomo, ale do mediów mainstramowych - nie zapraszać ekspertów z Ordo Iuris, to jest podstawowa rzecz- powiedziała posłanka, która w innych sytuacjach mówi o łamaniu wolności słowa i mediów w Polsce.
 
 Jako posłanka jestem dosyć często zaczepiana przez Ordo Iuris, ja po prostu nie odpowiadam na to, ignoruję. Za każdym razem kiedy coś robię, czy to jest związane z prawami kobiet, czy z pedofilią w Kościele, Ordo Iuris, mam wrażenie, że chce dzięki mnie zaistnieć w przestrzeni publicznej- uważa.

Twierdzi także, że nie będzie odpowiadać na pytania Ordo Iuris, które nazywa zaczepkami, by ich nie promować.
 
 Chciałabym również, żebyśmy sami przed sobą sobie obiecali, żeby nie używać do organizacji typu Ordo Iuris, że to są organizacje pro-life, za życiem. Nie mówmy tym językiem. Oni próbują zniekształcić ten język, próbują wykorzystać ten język, którego my używamy, język o godności człowieka. Nie wchodźmy w tę retorykę, mówmy, że to są organizacje przeciw życiu- podkreśliła.

za:www.tysol.pl

***

Biedroń porównał kobiety i księży. Dalej było już tylko gorzej

Jest w Polsce jedna dobrze traktowana kobieta. To Matka Boska – oświadczył w Poznaniu lider Wiosny. Robert Biedroń porównał też kobiety i księży.

 – Nie ma wolności bez wolności dla kobiet. Nie ma równości bez równości dla kobiet. Demokracja bez kobiet to pół demokracji – mówił Biedroń.

Podczas swojego wystąpienia polityk zwrócił się bezpośrednio do zebranych na sali. – Mam do was pytanie. Czy waszym zdaniem Polska jest dzisiaj krajem, gdzie kobietom żyje się dobrze, godnie, gdzie kobiety mają równe prawda? – Nie! – krzyczała publiczność.

– No właśnie. Najbardziej widać to, kiedy porówna się dwie grupy. Jedna jest olbrzymia, bo jest większością, a mówi głosem mniejszości, i tak też jest dzisiaj traktowana, bo nie ma zapewnionych swoich podstawowych praw – stwierdził Biedroń, nawiązując do statusu polskich kobiet.

– Druga grupa jest malutka, ale żyje jej się wspaniale. Zdołała bowiem podporządkować sobie niemal wszystkich polityków i trzęsie dzisiaj całym krajem. Dostaje sowite podatki od państwa, jeździ limuzynami, najczęściej od bezdomnych, buduje sobie pałacyki. Stoi faktycznie ponad prawem. Przestępstwa, za które inni idą do więzienia, ta grupa może wykonywać bezkarnie – przekonywał lider Wiosny, mówiąc o księżach.

Biedroń stwierdził też, że jedyną dobrze traktowaną w Polsce kobietą jest Matka Boska.

– Wystarczy, że domalujesz jej tęczę nad głową i od razu w twoim domu zjawia się policja. Myślę, że ta Matka Boska, gdyby dzisiaj mogła przemówić, stanęłaby po stronie kobiet, które w czarnych protestach solidarne walczyły o równe traktowanie, o swoją godność – mówił polityk.

za:dorzeczy.pl


***


/.../ Prof. K. Pawłowicz: Dzięki L. Jażdżewskiemu zobaczyliśmy prawdziwe twarze kandydatów do PE

Pozytywem skandalu z udziałem Leszka Jażdżewskiego jest to, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i polskiego Sejmu zobaczyliśmy prawdziwe twarze kandydatów do władzy nad Polakami – powiedziała w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja prof. Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Prof. Krystyna Pawłowicz skomentowała trwającą kampanię do Parlamentu Europejskiego, podczas której „coraz wyraźniej widać śmiertelne starcie dwóch przeciwnych systemów – cywilizacji życia z cywilizacją śmierci”.

    – Walkę śmiertelną prowadzą też między sobą partie lewicowo-lewackie. Koalicja Europejska, w której jest Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, i środowiska genderowe z utworzoną niedawno i finansowaną przez Niemcy partią Wiosna, skupiającą sympatyków obyczajowych patologii, czyli związków jednopłciowych, aborcji, eutanazji, antypolskości i chorobliwego antykatolicyzmu. Koalicja Europejska walczy z partią Wiosna Roberta Biedronia o ten sam skrajnie lewacki elektorat i licytują się w radykalizmie haseł i obietnic dla tego elektoratu – wskazała.

Poseł PiS zauważyła, że początkowo Wiosna „była chwalona przez PO i PSL z nadzieją, że się do nich przyłączy i razem stworzą szansę dla obalenia rządów Prawa i Sprawiedliwości”. Robert Biedroń nie chciał jednak tego zrobić.

    – Aby umniejszyć jego szanse i zmusić go do przyłączenia do PO i PSL-u opublikowano materiały ciężko kompromitujące lidera Wiosny, przypominające, iż człowiek ten – pozujący na delikatnego, wrażliwego i sympatycznego – kilkanaście lat temu był stroną postępowań prokuratorskich i sądowych o znęcanie się nad własną matką, której miał złamać szczękę. Matka synowi wybaczyła. Wyciągnięcie dziś tej sprawy miało dać korzyść Koalicji Europejskiej, tzn. miało skasować konkurenta politycznego po lewej stronie i zniechęcić jego potencjalnych wyborców do głosowania na tę partię. (…) Robert Biedroń, chroniony przez media lewackie, atak ten przetrwał i walka o głosy sympatyków marginesu obyczajowego po lewej stronie sceny wyborczej trwa – powiedziała.

Prof. Krystyna Pawłowicz odniosła się również do angażowania się w kampanię wyborczą szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz do wystąpienia na Uniwersytecie Warszawskim Leszka Jażdżewskiego, które było „dla Polaków, szczególnie katolików, obraźliwe, pogardliwe, nienawistne, a wręcz miało wymowę satanistyczną”.

    – Porównał polskich katolików do świń taplających się w błocie. Oczernił nas w sposób trudny do opisania. Otrzymał za to owacyjne brawa zgromadzonych w uniwersyteckiej auli. Na sali była młodzież, studenci, wielu profesorów, politycy PO, również kandydujący do PE – Ewa Kopacz, Danuta Hubner. Byli też sojusznicy PO z PSL-u – Władysław Kosiniak-Kamysz czy Piotr Zgorzelski. Obok Tuska siedział rektor UW prof. Marcin Pałys. Na sali był też m.in. ks. Kazimierz Sowa i na słowa obelg, w tym porównaniu polskich katolików do świń, na poniżanie krzyża nikt nie zareagował – zauważyła polityk.

Jak jednak mówiła poseł Prawa i Sprawiedliwości, skandal ma również pozytywną stronę.

    – Pozytywem jest tylko to, że przed wyborami do PE i do polskiego Sejmu zobaczyliśmy prawdziwe twarze kandydatów do władzy nad Polakami. Katolik nigdy nie może poprzeć i głosować na nikogo z PO i PSL-u. Albo bronimy cywilizacji życia, albo wybieramy cywilizację śmierci – zaznaczyła.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.