Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Jako katolik dopuszczam możliwość aborcji. To dla mnie oczywiste". Misiło, po prostu Misiło...

Gościem red. Adriana Klarenbacha w Polskim Radio24 był Piotr Misiło

    - Ależ oczywiście, że Kościół uważa, że aborcja jest czymś niewłaściwym, ja też tak uważam, każdy z moich kolegów i koleżanek uważa, że jest niewłaściwym (...) To, że to jest czymś niedobrym to my wiemy, ale rozumiem, ze rozmawiamy o aspekcie który bardziej pana redaktora interesuje. Ja jako katolik dopuszczam możliwość aborcji. Jest to dla mnie oczywiste. Absolutnie tak (...) Papież mówi, że przy określonych względach należy wybaczyć także kobietom usuwającym- mówił pytany o to czy aborcja jest grzechem Piotr Misiło- jest różnica pomiędzy wybaczeniem a dopuszczeniem -wtrącił red. Klarenbach  

Jak ktoś wybacza, bo coś się stało, no to gdzieś w swoim jestestwie musiał dopuścić, że wybaczy jak ktoś coś zrobi - odpowiedział Piotr Misiło

za:www.tysol.pl

***

Co Katechizm Kościoła Katolickiego mówi na ten temat?

2270 Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia.

I dalej:

2271 Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat nie uległo zmianie i pozostaje niezmienne. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.

„Aborcja jest dla Kościoła grzechem, ale mam w tym temacie inne zdanie” –  – Ja jako katolik dopuszczam możliwość aborcji, to jest dla mnie oczywiste. To dla mnie bardzo trudne, dzisiaj bliżej mi do agnostyków niż do katolików– powiedział Piotr Misiło.

za:niezalezna.pl/287011-misilo-zapytany-o-aborcje-mowi-jako-katolik-dopuszczam-ja-to-jest-dla-mnie-oczywiste

 

***

Kolejny biedny zwiedziony człowiek...Smutne.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.