Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przestrzelony atak lewicowego triumwira

Adrian Zandberg „błysnął” na Twitterze, komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone na konwencji w Lublinie. Prezes PiS stwierdził, że Kościół jest ważny dla Polaków, nie tylko dla wierzących, i potępił nihilizm, który często pojawia się, gdy negowane są wartości chrześcijańskie. Sens wypowiedzi był jasny i prosty, a jednak

okazuje się, że za trudny dla historyka, doktora nauk humanistycznych, który oburzony zganił Kaczyńskiego za obrażanie milionów Polaków i dodał, że te słowa to „chamstwo”.

Kierując się logiką polityka Lewicy, każdą obronę głoszonych przez siebie wartości należałoby uznać za chamstwo i obrażanie tych, którzy się z nimi nie zgadzają. Uwagi Zandberga o obrażaniu Polaków, kiedy spora część jego środowiska maszeruje z hasłami, które godzą w katolików, zakrawają na kpinę. Kompromitująca wypowiedź na temat odwołania wizyty przez Donalda Trumpa, niedorzeczny komentarz do słów prezesa PiS wskazują, że Zandberg próbuje przed wyborami za wszelką cenę zostać gwiazdą mediów społecznościowych. Tymczasem oblewa egzaminy nie tylko z dojrzałości politycznej, ale i rozumienia prostych komunikatów.


Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.