Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Haniebny wpis Schetyny: porównał mord na ks. Popiełuszce do... samobójstwa na Placu Defilad

„Wstyd”, „Hańba!”, „Poziom Palikota” – w ten sposób politycy, publicyści i internauci skomentowali wpis na Twitterze lidera PO Grzegorza Schetyny, który zrównał bestialski mord bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, jakiego dokonali komuniści z… Piotrem Szczęsnym, który dokonał samopodpalenia przed Pałacem Kultury w Warszawie.

19 października 1984 r. został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW. Po brutalnym pobiciu oprawcy wrzucili księdza do Wisły na tamie koło Włocławka. Został pochowany na placu przed kościołem św. Stanisława Kostki, gdzie był duszpasterzem. W pogrzebie ks. Popiełuszki uczestniczyły setki tysięcy ludzi. Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Trwa jego proces kanonizacyjny.

 
33 lata później 19 października 2017 roku Piotr Szczęsny dokonał samospalenia na Placu Defilad. Z listów, które po sobie pozostawił, wynika, że była to forma sprzeciwu przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. W jednym z nich przedstawił się jako „zwykły, szary człowiek”. Później na światło dzienne wyszły informacje mówiące o jego niepoczytalności i zaburzeniach psychicznych.
 
„Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. I 2. rocznica śmierci Piotra Szczęsnego - „Szarego Człowieka”. Obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich. Składamy Im hołd”,  napisał na Twitterze przewodniczący PO.

 
za:www.pch24.pl

***

OBRZYDLIWE!!! Senyszyn w TVP Info uderza w ks. Popiełuszkę


"Ks. Popiełuszko został znanym męczennikiem Kościoła, chociaż nie zginął za wiarę, ale za działalność polityczną"-stwierdziła poseł elekt Joanna Senyszyn z SLD, która wczoraj gościła w programie "Minęła 20" na antenie TVP Info.

Słowa lewicowej polityk, które padły w telewizji publicznej, a w dodatku w 35. rocznicę zamordowania przez komunistów 37-letniego kapelana "Solidarności", oburzyła wiceministra obrony narodowej, Wojciecha Skurkiewicza. Zdaniem prof. Senyszyn, ksiądz Jerzy Popiełuszko został męczennikiem Kościoła Katolickiego, choć "nie zginął za wiarę, ale za działalność polityczną". Działalność ta, w ocenie przyszłej posłanki, która z woli wyborców wróci wkrótce do Sejmu po kilkuletniej przerwie, była zresztą "niewygodna nawet dla ówczesnego Kościoła". Polityk wskazała, że nawet prymas Józef Glemp próbował dwukrotnie wysłać ks. Popiełuszkę do Watykanu, gdyż w tamtym czasie Kościół próbował "układać się" z komunistycznymi władzami.

Joanna Senyszyn oceniła przy tym, że „Kościół ma swoją politykę” przy obwoływaniu świętych…

"Wielu z nich nie zasługuje na świętość, jak chociażby Matka Teresa z Kalkuty"-przekonywała rozmówczyni TVP Info. Gościem programu "Minęła 20" był również wiceminister obrony narodowej w rządzie Mateusza Morawieckiego, Wojciech Skurkiewicz:

"Wie pani… Myślałem, że dzisiejsze spotkanie przebiegnie bez sporów ideologicznych"-rozpoczął swoją wypowiedź. Sekretarz stanu w MON przypomniał jednocześnie, że bł. ks. Jerzy Popiełuszko zginął za prawdę, piętnowanie złego systemu i nauczanie wiernych, że zło trzeba zwyciężać dobrem.

"Pani tego nie rozumie po 30 latach? Aby osoba została wyniesiona na ołtarze, to za wstawiennictwem tej osoby musi być stwierdzony cud (...) Rozumiem, że z pani kręgu kulturowego cuda się nie zdarzają, ale niech pani chociaż uszanuje drugiego człowieka"-podkreślił Skurkiewicz.

za:www.fronda.pl

***

A swoją drogą żal staruszki. Wszak "lewi" również mają dusze...

k

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.