Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jerzy Bukowski: Szykuje się burza pod Wawelem

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Dominik Jaśkowiec zaproponował usunięcie z kapituły Medalu Cracoviae Merenti metropolity krakowskiego (obok niego zasiadają w niej prezydent podwawelskiego grodu i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Aby pozbyć się z tego gremium księdza arcybiskupa profesora Marka Jędraszewskiego, którego bojkot zapowiedział już wcześniej za obronę przez niego skazanego za pedofilię byłego metropolity Sydney i prefekta Sekretariatu do Spraw Gospodarczych Stolicy Apostolskiej kard. George’a Pella, Jaśkowiec zaproponował, żeby w skład kapituły wchodziło oprócz prezydenta i rektora dwóch przedstawicieli świata nauki oraz jeden środowisk twórczych wskazanych przez Komisję Kultury RMK.

- Uważam, że ze względu na bardzo kontrowersyjne wypowiedzi i działania poniżające ludzi o innych poglądach abp Marek Jędraszewski nie powinien zasiadać w kapitule najważniejszego, honorowego odznaczenia przyznawanego w Krakowie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej dodając, że chodzi mu o całokształt wypowiedzi i działań metropolity, m.in. o jego wypowiedzi na temat mniejszości seksualnych, relatywizowanie pedofilii oraz sposób zwolnienia pracownic Kurii.

Na ten pomysł zareagował natychmiast wiceprzewodniczący Rady Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości pisząc na Facebooku:

Dominikowi Jaśkowcowi nie podobają się poglądy abpa Jędraszewskiego, dlatego chce go wyrzucić z komisji medalu Cracoviae Merenti. Dodatkowo chce wprowadzić politycznie wybieranych członków, w tym jednego przez samego siebie.

Jaśkowiec chce też, aby medal został przyznany „Tygodnikowi Powszechnemu” za wkład w rozwój krakowskiej kultury i niezłomne propagowanie idei kościoła otwartego. Wiadomo zaś, że to czasopismo nie cieszy się sympatią Kurii Metropolitalnej w jej obecnym składzie personalnym.

Szykuje się polityczna burza pod Wawelem.

za:www.fronda.pl

***

CDN. W piekle.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.