Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Taki jest lewicowy punkt widzenia. Holenderski polityk chce "imprezy" zamiast Bożego Narodzenia!

Lewica ma swój sposób na obchodzenie świąt Bożego Narodzenia. W Holandii zaproponowano właśnie, by "Boże Narodzenie" wykreślić z nazwy święta, bo nie pasuje ono do "wieloracyjnego społeczeństwa". W zamian miałoby pojawić się słowo... "impreza".

Holenderski dziennikarz tureckiego pochodzenia, jeszcze do niedawna czynny polityk partii Zielona Lewica Zihni Özdil popisał się na Twitterze komentarzem odnośnie świąt Bożego Narodzenia. Özdil, który w latach 2017-2019 zasiadał w holenderskim parlamencie, zasugerował, że... "Boże Narodzenie" to nazwa, która nie pasuje do tego święta. Stwierdził, że lepiej by było, gdyby było to po prostu samo święto - użył nawet słowa "feest" czyli "impreza".

"Jeśli zastąpimy słowo „Boże Narodzenie” słowem „impreza”, wszyscy mogą się nim cieszyć" - napisał Özdil na Twitterze.

Te słowa spotkały się z reakcją holenderskich użytkowników Twittera. Padły sugestie, że to niewłaściwe postępowanie. W Polsce komentarze były dużo bardziej konkretne.

"Czy jesteśmy już pod Wiedniem?" - pyta na Twitterze Redbad Klynstra-Komarnicki, aktor holenderskiego pochodzenia.

za:niezalezna.pl


***

Antyteistyczne wzmożenia wynikające ze starych zwodzeń, niejedno mają imię. Szkoda tych ogłupianych ludzi.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.