Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czarzasty zobaczył zdjęcie z USG: "To dziecko nie ma prawa do życia?". Terapia wstrząsowa nie pomogła

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej często mówią o "aborcji na życzenie" do 12. tygodnia ciąży. Dziś lider tej partii Włodzimierz Czarzasty musiał zmierzyć się z dużym wyzwaniem. Podczas wywiadu radiowego pokazano mu... zdjęcie z USG właśnie z 12. tygodnia ciąży. "Uważa pan, że to dziecko nie ma prawa do życia?" - zapytał go redaktor prowadzący. Niestety, do Czarzastego nawet to nie dotarło...

Redaktor Jacek Prusinowski pokazał Włodzimierzowi Czarzastemu zdjęcie z USG w dwunastym tygodniu ciąży. Termin nieprzypadkowy, bowiem to lewica postuluje, by do 12. tygodnia ciąży aborcja była przeprowadzana "na życzenie".

Pokażę panu zdjęcie, to jest 12 tydzień ciąży. Głowa, ręce, nogi. Uważa pan, że to dziecko nie ma prawa do życia?" - pytał.

Czarzasty nie zamierzał jednak odpowiedzieć na to pytanie.

"Uważamy, że kobieta ma prawo do 12 tygodnia dokonać aborcji. Będziemy za tym głosowali" - powiedział.

"I takie dziecko zabić? Widzi pan to zdjęcie, są ręce, nogi, głowa, to dziecko ssie kciuk. To jest decyzja kobiety, naprawdę? Pan jest młodym dziadkiem" - kontrował redaktor Prusinowski.

Czarzasty mówił jednak wciąż to samo.

"Uważamy, że kobiety mają prawo do wolności. W ramach tych wolności jest prawo do swojego ciała" - odpowiedział.

"Nie robi to na panu wrażenia, to USG z 12 tygodnia ciąży?"  - zapytał dziennikarz prowadzący audycję.

"Na mnie wszystko robi wrażenie. Ale wrażenie na mnie robią również prawa wolnościowe kobiet" - odpowiedział lider SLD.

Szkoda tylko, że wrażenia nie zrobiło na nim prawo do życia dla 12-tygodniowego dziecka.

"Każdy ma prawo w tej sprawie mieć swoje poglądy. Moja formacja, lewica, ma właśnie takie poglądy i będziemy ich bronili. Nie będzie w moich przemówieniach żadnej agresji, my mamy taki program. Ludzie, którzy na nas głosowali, wiedzieli o tym, że jasno o tym mówimy"- zakończył Czarzasty.

za:niezalezna.pl

***
To się chyba nazywa "chodzenie w zaparte"... Biedni...zaprogramowani na...słabo czy małomyślność...
Kiedyś nie będzie uniku przed Ostatecznym Egzaminem z życia...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.