Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Schetyna: Polska wieś jest problematyczna, bo Kościół jest tam bardzo aktywny

- Jednym z powodów jest Kościół katolicki, który jest bardzo propisowski, zwłaszcza na prowincji. My mamy dobre wyniki w miastach (…), ale wieś jest problematyczna. Właśnie dlatego, że Kościół jest tam bardzo aktywny - żalił się szef PO Grzegorz Schetyna w wywiadzie udzielonym węgierskiemu portalowi Valaszonline.hu.

W rozmowie z węgierskim portalem, lider PO powiedział, że dla niego wybór Donalda Tuska na szefa EPL jest problematyczny ze względu na wybory prezydenckie w Polsce, gdyż był on po stronie opozycji najważniejszym potencjalnym kandydatem.

Schetyna oznajmił też, że gdyby opozycyjna koalicja sprzed wyborów do PE się nie rozpadła, wygrałaby wybory parlamentarne, gdyż trzy bloki, które ją tworzyły, zdobyły w Sejmie o milion głosów więcej niż PiS. Przekonywał też, ze wybory prezydenckie mogą być wygrane przez opozycję, musi tylko dojść do jej zjednoczenia.

Szef PO oznajmił także, że opozycja nie może się przebić wśród wyborców na wsi, bo PiS ma poparcie Kościoła, a polska wieś jest katolicka.

- Jednym z powodów jest Kościół katolicki, który jest bardzo propisowski, zwłaszcza na prowincji. My mamy dobre wyniki w miastach (…), ale wieś jest problematyczna. Właśnie dlatego, że Kościół jest tam bardzo aktywny– powiedział.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.