Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Jakim prawem?". Posłanka PO oburzona zaproszeniem na modlitwę

Posłanka Platforma Obywatelskiej nie kryje oburzenia zaproszeniem, jakie otrzymała na kalendarz sejmowy. Co w tym zaproszeniu tak rozsierdziło Jagnę Marczułajtis-Walczak? Fakt, że dotyczyło ono Pokutnego Marszu Różańcowego.

 "Mam pytanie do Kancelarii Sejmu. Jakim prawem wysyłają mi państwo na kalendarz sejmowy na iPad sejmowy zaproszenie na (UWAGA!): Pokutny Marsz Różańcowy? Co to za szczególne wydarzenie rangi parlamentarnej które jest wpisywane posłom w kalendarz służbowy? Proszę o wyjaśnienie!!!" – napisała oburzona posłanka Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

Kiedy jeden z użytkowników tego portalu społecznościowego /  jezuita, o. Grzegorz Kramer: / zwrócił uwagę, że zaproszenie nie zostało wysłane przez Kancelarię Sejmu, a przez sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, Maczułajtis zdenerwowała się jeszcze bardziej. "To by oznaczało, że sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę ma dostęp do kalendarzy posłów!?" – dodała.

Oburzenie posłanki PO w rozmowie z "Super Expressem" skomentował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Polityk stwierdził, że jej reakcja na pewno byłaby inna, gdyby zaproszenie dotyczyło Parady Równości. "A zaproszenie na publiczną modlitwę ją bardzo mocno parzy" – podkreślił.

To nie pierwsza tego rodzaju sytuacja w ostatnim czasie. Przed miesiącem lewicowa posłanka Wanda Nowacka i Klaudia Jachira z PO wyrażały oburzenie z powodu otrzymania informacji o Mszy świętej w sejmowej kaplicy.

za:dorzeczy.pl

***
Smutne. Ale z pewnymi pozytywami - będzie luźniej w kolejce do Nieba. :-(
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.