Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Olga Tokarczuk: wszędzie tam gdzie religia, tam najwięcej bólu i cierpienia

Tam gdzie religia się miesza do życia ludzi, tam rodzi najwięcej bólu, cierpienia, wykluczenia (…) trzeba poskromić potrzebę religijną, chociażby po to – w tej sytuacji bardzo gorącej na świecie – żeby stać się niezależnym od dogmatów, które nie radzą sobie w nowej, skomplikowanej sytuacji – powiedziała laureatka literackiej nagrody Nobla, Olga Tokarczuk.

Polska noblistka znów zabłyszczała. Tym razem przekonywała, że religia jest współczesnemu człowiekowi zupełnie niepotrzebna, a nawet szkodliwa; jej zdaniem rodzi bowiem „najwięcej bólu, cierpienia i wykluczenia”. Zdaniem Tokarczuk, żadna religia nie radzi sobie z „nowym, światowym, transgranicznym porządkiem”.

- Żadna z religii nie może być traktowana jako rodzaj recepty na przyszłość człowieka – podkreślała noblistka.

Wypowiedź skomentował na Twitterze Dariusz Matecki, radny Rady Miasta Szczecin. „W XX wieku kraje t.j. ZSRR, ChRL, Korea Północna, Kambodża, Kuba, to kraje, które wprowadziły przymusowy ateizm państwowy. Kraje barbarzyńskie”.

Zdumiewające, że pisarka – publikująca przecież książki osadzone w rzeczywistości historycznej – nie jest w stanie dostrzec tak niedawnych ludzkich dramatów jakie rozgrywały się dzięki ateistycznym reżimom totalitarnym.

za:www.pch24.pl

***

Coraz smutniejsze te postępowe "noble"... A może po prostu postępowe noblistki?...
Skąd to swoiste odrealnienie, amnezja, skąd?... Czy to tylko  mniej więcej wolny charakter, czy coś więcej ... przysparza intelektowi tyle zagubienia za błyskotki?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.