Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

System Grodzkiego

Z publikowanych przez Radio Szczecin i nasze media informacji wynika, że kopertówki dla marszałka Tomasza Grodzkiego nie były wypadkiem przy pracy ani też rzadkim przejawem słabości.

To był cały system wykorzystywania bardzo trudnej sytuacji pacjentów i ich rodzin. Byli naganiacze, były do tego specjalne przykrywki, jak fundacja, i był ostateczny beneficjent. Działo się to na ogromną skalę. Najistotniejszym elementem systemu stało się wytworzenie wrażenia wśród pacjentów i rodzin, że „musisz zapłacić”. Bez tego po tobie. Ciekawe, jak daleko lekarze byli w stanie się posunąć, by to wrażenie uprawdopodobnić? Czy pacjentom coś rzeczywiście groziło? Chodziło tylko o dyskomfort czy może opóźnione działania medyczne grożące zdrowiu i życiu? Czy ktoś, kto się wyłamał, zapłacił realną cenę zdrowia?

Na te pytania musi pilnie odpowiedzieć prokuratura. Mamy do czynienia z najpodlejszą moralnie aferą, o jakiej słyszałem. Ten system był całkowicie nastawiony przeciw podstawowym prawom człowieka, przeciw lekarskiej przysiędze. Opozycji można tylko pogratulować marszałka. Jednak następnym razem niech z powodu takiego wyboru nie śpiewają hymnu, „Międzynarodówka” bardziej tu pasuje.

Tomasz Sakiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.