Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Działacze LGBT i Lewicy zakłócili Mszę św. i uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, sprofanowali również flagę, godło i hymn Polski

Działacze ruchu LGBT i Lewicy zakłócili niedzielne obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” w Warszawie [zobacz]. Zaatakowali słownie uczestników uroczystości, które z udziałem ks. abp. Marka Jędraszewskiego odbywały się w Sanktuarium św. Ojca Pio.

Przed kościołem grupa demonstrantów rozwinęła tęczowe flagi. Aktywiści LGBT wykrzykiwali hasła „Wolność! Równość! Akceptacja!”, a podczas Hymnu Państwowego gwizdali.

Mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, wskazał, że atak na podstawowe dla Polaków wartości niebezpiecznie się nasila.

    – Mamy do czynienia z coraz większą falą ataków na elementy tożsamościowe dla Polaków – uroczystości patriotyczne czy też religijne – podkreślił.

    – Częstokroć aktywiści LGBT zapominają, że świętowanie uroczystości patriotycznych i publiczne praktyki religijne objęte są gwarancjami konstytucyjnymi. Kiedy pytamy ich, dlaczego zakłócają takie wydarzenia, uzasadniają to odwetem za jakieś rzekome naruszenia ich uczuć. W ten sposób doprowadzamy do chaosu i sytuacji, w której konieczna będzie interwencja państwa, ponieważ coraz śmielej działające organizacje radykalnej lewicy poczynają sobie coraz mocniej i mamy do czynienia z atakami na wydarzenia, których do tej pory nikt nie śmiał atakować, jak chociażby uroczystości ku czci Żołnierzy Niezłomnych – dodał.

    „Dziś święta sprawa Rzeczpospolitej i jej przyszłości dotyka każdego z nas, dotyka też ciebie” – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski. Przypominając niezłomną postawę gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, skazanego na śmierć i powieszonego w 1953 r. skierował do wiernych wezwanie zawarte w wierszu „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta: „Bądź wierny idź”.

Metropolita krakowski wskazał, że zarówno gen. „Nil”, jak i żołnierze niezłomni do końca byli wierni hasłu umieszczonemu na sztandarach: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ocenił, że ich postawy nie można zrozumieć bez Chrystusa. Podkreślił, że „fundamentem szacunku i umiłowaniu Ojczyzny jest tylko Bóg”.

Ks. abp Marek Jędraszewski przewodniczył liturgii w stołecznym sanktuarium św. O. Pio przy ul. Fieldorfa. Przed mszą przedstawiciele władz dzielnicy oraz lokalnych organizacji społecznych złożyli wieńce pod pomnikiem „Nila”.

za:www.radiomaryja.pl

***

Szatańskie wzmożenia na biednych ludzi.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.