Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warszawa: Ratusz potwierdza, że wciąż współpracuje z twórcą SokuzBuraka

Twórca SokuzBuraka wciąż współpracuje z warszawskim ratuszem; jego umowa została przedłużona – potwierdził rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. Podkreślił też, że poseł Sebastian Kaleta (PiS) ma prawo do przeprowadzenia kontroli poselskiej w stołecznym ratuszu.

Pod koniec września ub.r. Kamil Dąbrowa przekazał, że twórca SokuzBuraka Mariusz Kozak-Zagozda został zatrudniony w ratuszu w kwietniu na umowę okresową na sześć miesięcy. Mężczyzna był odpowiedzialny za współprowadzenie profili miejskich, analizy statystyczne tych profili, a także zwiększanie ich zasięgów.

W poniedziałek tygodnik „Sieci” podał, że Kozak-Zagozda, który nadal pracuje dla Platformy Obywatelskiej oraz warszawskiego ratusza, został zatrudniony w komitecie wyborczym kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Gazeta napisała, że Kozak-Zagozda w lutym został pracownikiem komitetu wyborczego Kidawy-Błońskiej jako „osoba wykonująca umowę agencyjną, umowę zlecenia lub umowę o świadczenie usług”.

    „Drugi etat ma w partii Platforma Obywatelska RP. W styczniu zarobił tu ponad 17 tys. zł brutto (…). Mimo że wybory parlamentarne odbyły się w październiku, jeszcze w listopadzie i grudniu Kozak-Zagozda miał umowę zlecenie z KKW Koalicja Obywatelska PO-N (z zarobkami 3 tys. zł za listopad i blisko 6 tys. zł za grudzień). No i jest jeszcze stołeczny ratusz. (Prezydent Warszawy) Rafał Trzaskowski, wdzięczny za kampanię, jaką robił dla niego szef SokuzBuraka, wciąż zatrudnia go w Urzędzie m.st. Warszawy na etacie z zarobkami 8 tys. zł miesięcznie, w styczniu dostał drobną podwyżkę – 200 zł” – wyliczał tygodnik.

Dziś do doniesień tygodnika odniósł się wiceszef resortu sprawiedliwości i poseł PiS Sebastian Kaleta, który zapowiedział, że zdecydował się w ramach kontroli poselskiej przeprowadzić kontrolę w warszawskim ratuszu, by sprawdzić, jak wiele Kozak-Zagozda „zarobił od warszawiaków”.

Pytany o komentarz w tej sprawie, rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa podkreślił, że ze względu na obowiązujące przepisy ratusz nie może odnieść się do podawanych przez tygodnik kwot. Potwierdził jednak, że zawarta wcześniej z Kozakiem-Zagozdą umowa została przedłużona. Współpracuje on obecnie z wydziałem nowych mediów w oparciu o umowę zlecenie.

Odnosząc się do zapowiedzi kontroli poselskiej, Dąbrowa podkreślił, że poseł Kaleta ma do tego prawo.

    „Rozumiem, że złożył dzisiaj w biurze podawczym interpelację czy swój wniosek o kontrolę poselską. Taka kontrola oczywiście może się odbyć” – powiedział.

Sebastian Kaleta poinformował, że w ramach kontroli zażąda od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego informacji na temat tego, w jakich jednostkach podległych prezydentowi zatrudniony był Kozak-Zagozda w latach 2015-2020 i na czym polegała ta współpraca. Polityk dodał, że dziś złożył dokumenty o zebranie materiałów, a w piątek planuje pojawić się w tej sprawie w gabinecie prezydenta stolicy.

za:www.radiomaryja.pl


***

Czy „Sok z Buraka” uruchamia kanał TV? "Dziennikarze" z KOD na konferencji prasowej KaletyWiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zorganizował przed warszawskim ratuszem konferencję prasową, której celem było przedstawienie roli, jaką pełni w kampanii wyborczej Mariusz Kozak-Zagozda, założyciel hejterskiej strony na FB „Sok z Buraka”.

Kaleta powiedział: – Autor SokuzBuraka zarabia krocie z pieniędzy publicznych, pieniędzy wszystkich podatników. Tygodnik „Sieci” ujawnił szokujące informacje, że pomimo tego, iż polityków PO poinformowano, kogo zatrudniają do poprzednich kampanii wyborczych, dalej to robią

Jeśli chodzi o kwoty, jakie zarabia twórca „Soku z Buraka”, Kaeta napisał na TT:  Twórca strony Sokzburaka według umów w PKW zarobił w 2019 od komitetów wyborczych PO co najmniej 37 650 zł. Dodatkowo zatrudniony w ratuszu wg „Sieci” za ok. 8 tys. zł miesięcznie. Rozpocząłem kontrolę poselską u prezydenta Trzaskowskiego, aby sprawdzić jak opłacany jest ten „ekspert”


I zażądał wyjaśnień prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w tej sprawie:

- W piątek oczekuję zaprezentowania informacji i materiałów od @trzaskowski_ dotyczących zatrudnienia twórcy sokuzburaka przez podległe mu urzędy i jednostki. Mam nadzieję, że wiele mówiący o walce z hejtem Prezydent mnie uprzedzi, sam ujawni informacje i pożegna tego "eksperta"

Dodał też:

– Małgorzata Kidawa-Błońska była w poprzedniej kampanii parlamentarnej kandydatką na premiera. Wówczas informowano, że SokzBuraka został założony przez osobę, która współpracuje z PO i przez nią jest finansowana, a okazuje się, że dzisiaj tego pana nikt nie zna. Borys Budka mówił, że nie wie, kim ten pan jest, a on ma zarabiać gigantyczne pieniądze w PO

Co więcej, na konferencji prasowej pojawiło się dwóch działaczy KOD, którzy udawali dziennikarzy i zadawali pytania. Być może „Sok z Buraka” przymierz się do uruchomienia na czas kampanii kanału tv. Wydaje się, że nazwy: „Łże PO” albo „Łże KOD” mogłyby się nadać.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.