Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dramat w Szkocji. Dzieci będą obowiązkowo uczone historii ruchu LGBT

Dzieci w Szkocji będą obowiązkowo uczyć się o historii ruchu LGBT. Tamtejszy rząd ogłosił, że jest pierwszym na świecie, który wprowadza tego rodzaju przedmiot.
Historia LGBT pojawi się w szkockich szkołach w roki 2021. Będzie obowiązkowa dla wszystkich uczniów.

Nauczanie o dziejach homoseksualistów ma być elementem wpajania młodym Szkotom tolerancji wobec mniejszości seksualnych.

Dzieciom będzie się też mówić, w jaki sposób mają radzić sobie z homo-, bi- i transfobią. Będą ponadto poznawać „szczegóły z życia” społeczności LGBT. O takich zmianach poinformował wicepremier kraju i sekretarz gabinetu ds. edukacji, John Swinney.

Szkoci w roku 2018 przyjęli wytyczne edukacyjne mające zapewnić „inkluzywne” podejście do mniejszości seksualnych.

Homoseksualna rewolucja zaczęła się w tym kraju w roku 2005, wraz z wprowadzeniem legalnych jednopłciowych związków partnerskich. W roku 2009 pozwolono im adoptować dzieci, a w roku 2014 zapisano ustawowo prawo do tzw. homomałżeństw.

za: www.pch24.pl

***

I Ty Szkocjo?!??

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.