Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Uniwersytet Jagielloński ustępuje przed LGBT. "UJ robi z siebie pośmiewisko"

Uniwersytet Jagielloński ustępuje LGBT. Uczelniane systemy nie będą już wyświetlać prawdziwych imion studentów, tylko pseudonimy, którymi posługują się na co dzień.

Prezes lewicowej organizacji "TęczUJ" przekonuje, że część wykładowców UJ do tej pory odmawiało zwracania się do studentów ich zmyślonymi imionami. Czasami miało to nawet prowadzić do sytuacji, że studenci odmawiający podania swego prawdziwego imienia, nie byli wpuszczani na zajęcia.

Teraz ma się to jednak zmienić. Na Uniwersytecie ma zostać wprowadzony system, który pomoże "osobom transpłciowym i niebinarnym". Nowe rozwiązania sprawią, że studenci będą na uniwersytecie funkcjonować pod swoimi wymyślonymi imionami.

"W momencie, kiedy to rozwiązanie informatyczne zostanie uruchomione, to osoba będzie mogła funkcjonować w kontaktach z kolegami, koleżankami, wykładowcami, wykładowczyniami pod docelowym imieniem, to znaczy pod imieniem, z którym się identyfikuje i którego używa. Nie jest to zmiana w systemie dotyczącym danych osobowych, natomiast jest to zmiana, która umożliwia funkcjonowanie pod imieniem zgodnym z tożsamością osoby" – stwierdziła Katarzyna Jurzak, kierowniczka Działu ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Uniwersytet Jagielloński robi z siebie pośmiewisko, ulegając naciskowi lobby LGBT. To jest nonsens porównywalny z tym, jakie się zdarzają na najbardziej zaangażowanych uniwersytetach na Zachodzie" – komentuje sprawę Łukasz Warzecha na Twitterze.

"Co to jest "docelowe imię"? Wprowadzanie strategii równościowych, projektowanych przez wywodzących się z lewicy ideologów (jak na UW) prowadzić będzie do takich absurdów. Ciekawe, co z wykładowcami, którzy odmówią zwracania się do mężczyzny żeńskim imieniem (lub odwrotnie)" – dodaje publicysta "Do Rzeczy".

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.