Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Facebook promuje nowe tęczowe naklejki. Nie będą jednak dostępne w Polsce z powodu “zagrożenia dla osób LGBT”

Portal Facebook zaprezentował nowe tęczowe naklejki i zachęca wszystkich użytkowników do umieszczania ich w postach i komentarzach, aby wyrazić swoją solidarność ze środowiskiem LGBT+. Jednak ta opcja nie będzie dostępna we wszystkich krajach. Przykładem tego jest Polska, a powodem takiego stanu rzeczy ma być “zagrożenie, w jakim znajdują się osoby LGBT” w naszym oraz innych krajach, w którym tęczowe nakładki nie pojawią się.

“Wyraź dumę lub pokaż solidarność ze społecznością LGBTQ+” – zachęca Facebook w poście promującym nowe naklejki, ustanowione w ramach tzw. światowego dnia coming outu.

Jak się jednak okazuje opcja ta nie będzie dostępna we wszystkich krajach na świecie, w tym także w Polsce. Powodem mają być “rzekome zagrożenie, w jakim żyją społeczności LGBT w tych państwach”. Dlatego też władze popularnego portalu zdecydowały się nie udostępniać tej opcji w tychże krajach. Oprócz Polski na liście znalazły się także: Afganistan, Algieria, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Białoruś, Bhutan, Brunei, Dżibuti, Egipt, Indie, Indonezja, Iran, Irak, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Kirgistan, Liban, Libia, Malezja, Malediwy, Mauretania, Maroko, Nepal, Oman, Pakistan, Palestyna, Katar, Rosja, Arabia Saudyjska, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Syria, Tadżykistan, Tunezja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina, Uzbekistan, Sahara Zachodnia, Jemen.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.