Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"RAŚ prezentuje unitarny charakter RP jako źródło problemów z epidemią"

Ruch Autonomii Śląska, który wielokrotnie wprost postulował oderwanie tego regionu od Polski, wydał stanowisko ws. koronawirusa oraz odbywających się w trakcie pandemii prostestów.

 "Podstawowym zadaniem państwa jest ochrona zdrowia i życia obywateli. Scentralizowana Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości przestaje tę funkcję spełniać. Wywołanie przez władze w Warszawie wojny kulturowej, kiedy jedynym wrogiem w chwili obecnej powinien być grożący życiu i zdrowiu obywateli COVID-19, jest przejawem albo skrajnej nieodpowiedzialności, albo elementem większego planu – budowy autorytarnego państwa, jednego narodu, jednej ideologii z jednym centralnym ośrodkiem władzy z adresem na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Ruch Autonomii Śląska od lat stanowczo sprzeciwia się polityce centralizacji i tendencjom autorytarnym obecnej władzy, która dziś stała się realnym zagrożeniem dla obywateli na równi z koronawirusem. Kryzys społeczno-gospodarczy oraz spory ideologiczne można załagodzić. Sposobem na to jest pluralistyczna i zdecentralizowana Rzeczpospolita" – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej RAŚ.

Organizacja zaznacza, że centralizacja to przyczyna "wojny ideologicznej": "Kryzys społeczny i nadciągająca katastrofa gospodarcza Polski w ocenie Ruchu Autonomii Śląska są tylko po części skutkiem epidemii COVID-19. Drugim czynnikiem jest centralizacja władzy państwowej. Instytucje w postaci rządu, urzędu prezydenta RP, prokuratury, Trybunału Konstytucyjnego czy publicznej telewizji są w pełni kontrolowane przez Komitet Centralny Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki temu politycy PiS i działający na ich zlecenie urzędnicy pozostają bezkarni".

Do stanowiska RAŚ odniósł się Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

"W swojej odezwie RAŚ kolejny raz przekonuje, że Polska lepiej radziłaby sobie z pandemią, gdyby spełniony został postulat Ruchu dot. zmian ustrojowych w Polsce.

Systematyczna działalność RAŚ obliczona na promowanie tez dot. autonomii na Śląsku prowadzić ma do zmian ustrojowych. RAŚ wykorzystuje emocje społeczne do promowania tez zagrażających ustrojowi PL" – zaznacza Żaryn.

za:dorzeczy.pl
***
Jakie to proste! Autonomia wszystkich regionów - a może po powiaty? gminy? - i do przodu! Np. do Rzeszy?...
A po wytrzeźwieniu?... Za PRL-u siedzieliby cichutko i klaskali "tutejszej" wadzy ludowej...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.