Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Miliony na kulturę. Będzie weryfikacja listy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu zweryfikuje listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury.
Wstrzymanie wypłat z Funduszu Wsparcia Kultury. Wiemy, które instytucje kultury ze Szczecina otrzymają wsparcie
- Chodzi o sprawdzenie wiarygodności deklaracji firm ubiegających się o pomoc - mówi szef resortu, Piotr Gliński.

Resort kultury sprawdzi, czy wśród beneficjentów nie znalazły się podmioty, które bezpośrednio nie są związane z kulturą. Ministerstwo zbada też, czy deklaracje wszystkich firm są wiarygodne oraz przyjrzy się skali pomocy, ponieważ ona również została zakwestionowana. Wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że kwestionowane jest kilkanaście decyzji o wsparciu spośród 2064 decyzji, które zostały wydane.

Burza rozpętała się po tym, jak Ministerstwo Kultury opublikowało listę beneficjentów funduszu. Największe kwoty przyznano zamożnym gwiazdom. Zarzucano również, że resort kultury wspiera milionowymi kwotami głównie popularnych artystów reprezentujących scenę pop i disco polo.

Fundusz Wsparcia Kultury pomaga instytucjom kultury i przedsiębiorstwom artystycznym, które ucierpiały w wyniku epidemii. Środki z funduszu można wykorzystać między innymi na zapewnienie ciągłości działalności artystycznej i utrzymanie miejsc pracy.

za: https://radioszczecin.pl

***
Jak informuje Nasz Dziennik w artykule "Bedzie weryfikacja"  - "Piotr Gliński zaznacza, że o przyznaniu pieniędzy decydowały nie sympatie, ale algorytmy."

- Ciekawe... Algorytmy "samych swoich"?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.