Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie ustają ataki wymierzone w Radio Maryja

Próba ograniczenia możliwości nadawania Radia Maryja w Kanadzie – wypowiedziano umowę na nadawanie za pośrednictwem jednej ze stacji lokalnych

Nie ustają ataki wymierzone w Radio Maryja. Katolicki głos dociera do Polaków mieszkających na całym świecie, jednak w Kanadzie, po rzekomych skargach na treści prezentowane przez rozgłośnię, wypowiedziano umowę na nadawanie za pośrednictwem jednej ze stacji lokalnych

Gdy Radio Maryja zaczynało nadawać na terenie Kanady, przedstawiciele rozgłośni podpisali umowy na nadawanie z lokalnymi stacjami nadawczymi. Wraz z rozwojem technologii stawiano na nowe rozwiązania, jednak nie odchodzono całkowicie od współpracy na poziomie lokalnym.

– Gdy radio zaczęło działać w Kanadzie, to podpisywaliśmy również kontrakty z kilkoma stacjami lokalnymi, by nadawać lokalnie, w różnych miejscowościach, godzinę programu przez kilka dni w tygodniu. Mieliśmy cały tydzień po godzinie, wieczorem, później zmniejszyliśmy ilość ze względu na to, że wielu przechodziło na satelitę czy przechodziło na internet – poinformował o. Jacek Cydzik CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Kanadzie.

Wciąż jednak była grupa słuchaczy, która korzystała z dotychczasowego rozwiązania.

– Dostałem informację dzisiaj od szefa stacji, że jest zmuszony, ze skutkiem natychmiastowym, zerwać naszą współpracę, która trwała 20 lat. 20 lat Radio Maryja niosło z tej stacji lokalnej pociechę wielu ludziom, budowało w ten sposób wspólnotę – wyjaśnił o. Jacek Cydzik CSsR.

Powstaje więc pytanie, co było przyczyną tego, że tak długa współpraca została nagle przerwana, choć ze strony Radia nadal była wola jej kontynuowania.

– Szef stacji wyjaśnił mi, że dostał listy od organizacji, która oskarża RM o podpalanie świata nienawiścią, antysemityzmem, ksenofobią, i innymi rzeczami. Przyznam, że mnie to zasmuciło. Jest to niesprawiedliwe i nieuczciwe, jeśli o Radiu Maryja mówi się, że ono sieje rzekomo nienawiść – podkreślił dyrektor centrali Radia Maryja w Kanadzie.

Bez wątpienia mamy więc do czynienia z próbą ograniczania wolności słowa. Komuś zależy, by głos prawdy nie docierał do Polonii na terenie Kanady. Warto zauważyć, że na terenie tego kraju  nie było prowadzonych wobec Radia Maryja żadnych postępowań instytucji kontrolnych.

Jednocześnie przypominamy, że Radio Maryja na terenie Kanady można nadal odbierać za pomocą satelity i internetu. Bliższe informacje i parametry odbioru znajdują się na portalu radiomaryja.pl

za:www.radiomaryja.pl


***

Nie przestaniemy głosić prawdy

ROZMOWA / z o. Jackiem Cydzikiem CSsR, dyrektorem Centrali Radia Maryja w Kanadzie

Urszula Wróbel

Jedna z lokalnych stacji radiowych w Toronto, nadająca program Radia Maryja, zerwała nagle umowę o współpracy. Proszę Ojca, proszę opowiedzieć, dlaczego tak się stało?
/.../
To efekt działania a w zasadzie szczucia na nas czyli Radio Maryja Thomasa Lukaszuka, byłego, skompromitowanego zresztą, tutejszego polityka polskiego pochodzenia.

Pełna treść artykułu dostępna na stronie:

https://wp.naszdziennik.pl/2020-12-14/346887,nie-przestaniemy-glosic-prawdy.html

***
"Polityk polskiego pochodzenia" ?...
Były ongiś wyroby czekoladopodobne, mogą być i pochodzenia polskopodobne...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.