Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Drabina bezsensu

Pani europoseł Sylwia Spurek chce, by zaprzestano reklamować mięso i nabiał. A to dlatego, że „już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka”.

Oczywiście w Polsce te słowa jaśnie oświeconej europosłanki nawet wśród polityków opozycji spotkały się z uśmiechami politowania.

Jednak słowa pani Spurek nie były przecież skierowane na nasz wewnętrzny, polityczny rynek. Bo to, co w Polsce spotyka się wciąż z popukaniem w głowę, na Zachodzie już jest na serio rozważane. Tego typu opinie, jak ta polskiej deputowanej, powodują, że ich autor zostaje zauważony i później brany pod uwagę w obsadzaniu przeróżnych bardzo lukratywnych posad. Tak więc przykro mi, eksprezydencie Europy Donaldzie Tusku i była komisarz Elżbieto Bieńkowska, ale Sylwii Spurek w radykalizmie nie przebijecie. To właśnie dzielna pani Sylwia jest o kilka długości przed Wami i to do niej należą przyszłość i wspinanie się po drabinie brukselskiego establishmentu. Ale jestem też przekonany, że europosłanka partii Zieloni jeszcze niejeden raz w radykalizmie swojego bezsensu podbije stawkę.


Igor Szczęsnowicz

za:niezalezna.pl

***
"Towarzysze! Ja wam wszystko wyśpiewam!" -  Deklarowało się ongiś w jakimś satyrycznym skeczu (https://www.youtube.com/watch?v=qf_WpYRbnJ8 ). Co było tylko odzwierciedleniem wcale realnych czasów. Starsi pamiętają...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.