Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Koszalin: zdewastowano kapliczkę z figurą Matki Bożej. Była przywieziona z obozu w Dachau

W Koszalinie doszło do brutalnej dewastacji kapliczki Matki Bożej, znajdującej się na terenie parafii Ducha Świętego. Nieznani sprawcy zniszczyli m.in. figurę Matki Najświętszej, która została przywieziona z Dachau, przez byłego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Do bulwersującego aktu wandalizmu doszło w Wielkim Tygodniu – ze środy na czwartek. Zdewastowana kapliczka była zlokalizowana na parafialnym placu, tuż przed kościołem. Niestety jak dotychczas policji nie udało się ustalić sprawców tego bolesnego zdarzenia. Jest ono tym bardziej oburzające, że wydarzyło się tuż przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego. Dla wspólnoty parafialnej ważny był również kontekst historyczny – figura była bowiem powierzona parafii przez byłego więźnia niemieckiego obozu w Dachau.  

Proboszcz parafii Ducha Świętego w Koszalinie apeluje o modlitwę za sprawców tej dewastacji. Wskazuje, że w niedługim czasie będzie odprawione nabożeństwo ekspiacyjne za tę profanację. Dodaje również, że oprócz zniszczenia kapliczki oraz figury Matki Bożej, odnotowano także inne straty materialne.

„Prosimy o modlitwę za sprawców tego zdarzenia, którzy oprócz zniszczenia kapliczki, połamali także drzewce flag narodowych zawieszonych przy Szkole Katolickiej i wybili szyby w parafialnych witrynach” – napisał na Facebooku ks. Paweł Wojtalewicz, probosz parafii Ducha Świętego.

Rzecznik policji w Koszalinie potwierdził, że oficjalnie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego. Dodał, że obecnie policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Udało się przesłuchać świadków zdarzenia, a także zabezpieczyć nagrania z monitoringu.

za:www.pch24.pl

***

Szatańskie próby wykorzystania mało...mózgowców. Jak zwykle.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.