Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Za rządów Bidena gender w amerykańskiej armii ma się dobrze. Powstają specjalne komórki wspierające "żołnierzy LGBTQ"

Siły Powietrzne USA powołały w swojej strukturze dwie nowe jednostki, których zadaniem będzie wypracowanie „sprawiedliwej polityki wobec mniejszościowych grup odbywających służbę w US Air Forces” – chodzi nie tylko o żołnierzy reprezentujących mniejszości narodowe, ale także tych, którzy identyfikują się jako... osoby LGBTQ.

Zadaniem LIT – jednostki zajmującej się „żołnierzami LGBTQ”, będzie „rozwiązywanie problemów, które dysproporcjonalnie utrudniają [im] odniesienie sukcesu w US Air Forces”. Jednostka ta powstała w 10 lat po tym, kiedy za prezydentury Baracka Obamy Pentagon odstąpił od zasady, która zabraniała osobom z zaburzeniami tożsamości płciowej podejmowania służby w armii. Zasada ta obowiązywała w latach 1993-2011.

Za prezydentury Donalda Trumpa obowiązywał zakaz przyjmowania osób z zaburzeniami tożsamości płciowej do służby w armii, który został anulowany w 2021 r. przez administrację Joe Bidena.

Nowe instrukcje dla armii amerykańskiej dotyczące wsparcia medycznego dla transpłciowych żołnierzy, nakazujące także traktowanie ich zgodnie z deklarowaną przez nich tożsamością płciową, będą obowiązywać od 1 maja 2021 r.

Biorąc pod uwagę, iż owi „transpłciowi żołnierze” za krzywdzące uznawali np. obowiązujące w armii procedury mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa HIV, powstanie LIT i mające wejść w życie nowe zasady stwarzają poważne obawy co do otwarcia pola dla poważnych nadużyć.

za:bialykruk.pl

***
Hmmm... A kiedyś śpiewało się z entuzjazmem: "To jest Ameryka, to słynne USA, ajajaj co za kraj-na ziemi raj".
Widać, że nadal ...raj...dla niektórych... Dokąd prowadzi Amerykę taki prezydent?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.