Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Michnik wie, gdzie żebrać

Red. Adam Michnik znów użalał się nad swoim ciężkim losem prasie zagranicznej. W lutym tego roku na łamach włoskiej „La Repubblica” pisał o „reżimie Kaczyńskiego”, który „nienawidzi wolnej prasy”. Parę dni temu na łamach szwedzkiego dziennika „Dagens Nyheter” powtórzył swoje imaginacje.

Tym razem dołączył błagalny apel do Szwedów o wsparcie Fundacji „Gazety Wyborczej”, opublikowano nawet adresy umożliwiające wpłatę pieniędzy.
Nie bez przyczyny żebranie o pieniądze zaczął od Szwecji – wie, że ma tam przyjaciół, którzy nie oddali w ręce polskiego sądu jego brata Stefana Michnika, podejrzanego o popełnienie 93 przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne i wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości.

Również nie bez przyczyny tekst Michnika ukazał się w gazecie „Dagens Nyheter”. To właśnie ta gazeta w 1999 r. opublikowała ostatni wywiad z tym zbrodniarzem, który w trakcie swojej krótkiej kariery sędziowskiej wydał dziesiątki wyroków długoletniego pozbawienia wolności, a także siedem wyroków śmierci.
Zdarzało się, że osobiście uczestniczył w ich wykonaniu, jak np. w przypadku egzekucji cichociemnego – rtm. Andrzeja Czaykowskiego (ps. Garda).

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.