Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Hiszpania będzie karać obrońców życia? Skandaliczny pomysł "zwolenników wyboru"

Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) przedstawiła w tamtejszym  Kongresie Deputowanych projekt ustawy, według którego osoby pro-life znajdujące się w pobliżu klinik aborcyjnych, mimo że nie rozmawiają bezpośrednio z matkami, miałyby być skazywane na kary więzienia od 3 miesięcy do 1 roku.

Został on przedstawiony 21 maja przez Grupę Parlamentarną PSOE i wzywa do wymierzania kar za „nękanie kobiet, które przybywają do klinik w celu dobrowolnego przerwania ciąży”.

Jeśli zostanie przyjęty, wszystkie osoby, które promują zgromadzenia w pobliżu miejsc uprawnionych do przerywania ciąży lub uczestniczą w tego typu działaniach, zostaną skazane na od 3 miesięcy do 1 roku więzienia lub na 31 do 80 dni prac społecznych. Mogą również zostać ukarane, nawet jeśli nie mają bezpośredniego kontaktu z kobietą w ciąży i znajdują się tylko w pobliżu kliniki aborcyjnej.

Projekt ten odnosi się do działalności grup pro-life, do których należy Ambulancia Vida, określająca się jako „bezpłatne USG przy drzwiach kliniki aborcyjnej, aby pokazać matkom realność ich dzieci i bicie ich serc”.  Organizacja podkreśla, że ma „wszystkie pozwolenia prawne i opiekę lekarzy”, aby wykonywać USG.

Ambulancia Vida w związku z powyższym uruchomiła zbiórkę podpisów, aby zapobiec sytuacji, w której jej działalność ratująca życie jest przyczyną więzienia. Do tej pory zebrali ponad 15 200 podpisów, którymi zamierzają przekazać swoją opinię rzecznikom parlamentu i poprosić ich o „głosowanie przeciwko tej aberracji, która narusza prawo do wolności wypowiedzi i manifestacji oraz prawo matki do poznania realiów aborcji”.

Aborcja w Hiszpanii jest obecnie dostępna na życzenie do 14. tygodnia ciąży oraz dopuszczalna do 22. tygodnia w przypadku uszkodzenia płodu lub zagrożenia dla zdrowia fizycznego bądź psychicznego matki (co jest często bardzo liberalnie interpretowane). Dziewczęta w wieku 16 i 17 lat mogą się jej poddać bez zgody rodziców.

za:bialykruk.pl

***

Szokujące?... Nie. To "normalna" droga szatańskiego zwodzenia. Żal ludzi...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.