Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lista hańby i ryk posłów PO

Poseł Kierwiński i jego koledzy z PO nie dali rady spokojnie wysłuchać fragmentu pozwu przeciw dyrektorowi Muzeum II Wojny Światowej, który odczytywał w Sejmie wicepremier Piotr Gliński. Krzyczeli, przerywali, wyli.

Ta lista – sporządzona w ramach pozwu o rzekomą ochronę praw autorskich poprzednich zarządców muzeum z nominacji Donalda Tuska – zupełnie kompromituje środowisko PO.

W obronie jakich żądań tak krzyczeli ludzie PO?
Usunięcia z wystawy muzeum portretu o. Maksymiliana Kolbego, portretu Witolda Pileckiego,
zdjęcia powstańców warszawskich składających przysięgę, zdjęcia rodziny Ulmów,
spisu Polaków pomordowanych w KL Dachau,
polskiej flagi narodowej ocalonej w okupowanym przez Sowietów Lwowie.
A także usunięcia ekspozycji poświęconej mjr. Henrykowi Dobrzańskiemu „Hubalowi” oraz Marianowi Rejewskiemu, kryptologowi, który w 1932 r. złamał szyfr Enigmy.

Miał zniknąć także rysunek Matki Boskiej i fragment pasiaka z numerem obozowym.

Tak symboliczna dla platformerskiego sposobu myślenia lista powstała w zapamiętaniu w walce z PiS. Staje się jednak ilustracją walki z Polską.
Po raz kolejny dosięga ludzi PO ich nienawiść – odbierając rozum.
To właśnie próbowali przykryć rykiem posłowie PO.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

***
Ryk "zwykły" czy szatańskie wzmożenia?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.