Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Z okazji Dnia Dziecka Lewica chce… wyrzucić religię ze szkół

Dzień Dziecka okazał się dla Lewicy kolejną okazją do podniesienia postulatu dot. wyprowadzenia katechezy z polskich szkół. Posłowie tego ugrupowania przedstawili dziś swoje pomysły na edukację. Poza zastąpieniem religii dodatkową godziną wychowania fizycznego proponują też m.in. opiekę psychologa i stomatologa oraz dwa tygodnie integracyjne.

Posłowie Lewicy zorganizowali dziś konferencję prasową przy jednym z warszawskich placów zabaw, na której zaprezentowali pakiet ustaw dotyczących dzieci. Wśród pomysłów znalazło się zastąpienie lekcji religii dodatkową godziną wychowania fizycznego.

 „Miejsce religii jest w kościele, a nie w szkole, a miejsce lekcji wf-u jest właśnie dokładnie w szkole” - mówiła Beata Maciejewska.

Poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska przekonywała z kolei, że polska szkoła jest „skoncentrowania na wkuwaniu”, a program jest zbyt obciążony.

- „Od tego, gdzie szukać dat, nazwisk są encyklopedie i inne nowoczesne źródła wiedzy”- przekonywała.

Poseł Maciej Gdula mówił o pomyśle zastąpienia nauki w czasie dwóch pierwszych tygodni roku szkolnego zajęciami integracyjnymi.

- „Dzieci nie muszą od razu zderzać się z nauką, z podręcznikami, z wielką ilością informacji - powinny mieć czas na rozruch, powinny mieć te dwa tygodnie, kiedy swobodnie ze sobą rozmawiają, kiedy wprowadzane są w nowy rok szkolny” - prezentował pomysł mający zmienić szkołę i sposób myślenia o nauce, nauczycielach i celach stawianych sobie przez dzieci.

Poseł Anna Maria-Żukowska mówiła natomiast o potrzebie opieki stomatologicznej i psychologicznej w szkołach.

Poza tym pojawiła się też kwestia zdrowego żywienia w szkołach i wymian międzynarodowych.

Do niektórych postulatów odniósł się wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, który przyznaje, że nie do końca rozumie wszystkie pomysły Lewicy.

- „Jeśli chodzi z kolei o przeciążenie programu, to ja nie do końca rozumiem intencji Lewicy, tzn. oni chcą jeszcze bardziej obniżyć poziom kształcenia w Polsce? Trudno mi znaleźć uzasadnienie”- stwierdził polityk.

- „Słuchając niektórych przedstawicieli Lewicy to mam wrażenie, że ich wiedza historyczna jest zerowa i wręcz dezinformują opinię publiczną twierdząc, jak były polityk SLD Dariusz Joński, który jest obecnie w Koalicji Obywatelskiej, że Powstanie Warszawskie wybuchło 1988 roku”- dodał.

za:www.fronda.pl

***

Tak to jest, kiedy za "politykę" biorą się różni lewi... A polityka to wszak: "roztropne działanie dla dobra wspólnego" a nie porywy niezbyt opanowanego przez definiowaną mądrość rozumu. I chuci.

Pamiętam, że nawet w czasach stalinizmu i tzw. demokracji ludowej  mieliśmy lekcje religii w podstawówce i liceum. Fakt, iż od - chyba - dziesiątej klasy, trzeba było chodzić już na plebanię. No to zwarci i chętni chodziliśmy.

Ale Zło nigdy nie zasypia. I liczy na nowe głowy. I dusze. Do zawładnięcia. I - bywa- ma uzyski...

Powtarzam te smutne podejrzenie, iż będzie luźniej w kolejce po przepustkę do Nieba... A szkoda...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.