Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Doktrynerski handel srebrami rodowymi

Wydawało się, że polityka Leszka Balcerowicza po katastrofie z lat 90. splajtowała raz na zawsze. Polacy pamiętają ową dekadę, gdy lawinowo rosły inflacja, a wraz z nią bezrobocie. Brutalna transformacja skutkowała wyjazdem milionów Polaków na zachód Europy i grabieżą majątku narodowego. Nic to jednak nie nauczyło uczniów Leszka Balcerowicza, którzy

nadal marzą o tym, by prywatyzować wszystko, co tylko dostanie się w ich łapy.

We wtorek Ryszard Petru w wypowiedzi dla RMF FM podkreślił, że nie ma żadnego uzasadnienia dla tego, by PKN Orlen pozostawał w polskich rękach. Oczywiście, to wielkie marzenie polskich liberałów, aby rozszarpać wszystko, co można – dla siebie i swoich znajomych. Najsmutniejsze jest to, że w wizji sprzedaży nie ma żadnej głębszej myśli. Chodzi jedynie o pozbycie się majątku i możliwości robienia biznesów. Bez głębszej myśli o tym, po co to robić. Działa po prostu doktryna: sprzedać. Skończy się więc na dogrywce z lat 90. To wystarczający powód do tego, żeby tej ekipie nie pozwolić już nigdy rządzić.

Jacek Liziniewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.